Przejdź do głównej treści

1 minuta oglądania

Dlaczego starszy samochód nie pojedzie już na 95-ątce, czyli czym jest benzyna E10

Dlaczego starszy samochód nie pojedzie już na 95-ątce, czyli czym jest benzyna E10. Zacznijmy od tego, że paliwo E10 jest od lat stosowane w USA, Wielkiej Brytanii, Norwegii i 17 krajach Unii Europejskiej. To paliwo jest mieszanką benzyny i etanolu pozyskiwanego z buraków, kukurydzy czy pszenicy. To taka vege-karma dla naszych aut. 

Zacznijmy od tego, że paliwo E10 jest od lat stosowane w USA, Wielkiej Brytanii, Norwegii i 17 krajach Unii Europejskiej. To paliwo jest mieszanką benzyny i etanolu pozyskiwanego z buraków, kukurydzy czy pszenicy. To taka vege-karma dla naszych aut. 

Nowsze samochody nie odczują różnicy. Jeżeli natomiast twoj samochód został wyprodukowany przed 2010 rokiem, sprawdź koniecznie czy benzyna E10 mu nie zaszkodzi. Jeżeli silnik nie jest przystosowany do paliw typu E10 pozostaje ci 98-ka. 

I na koniec, odpowiedź na kluczowe pytanie. Po co nam benzyna z burakami. 

Dzięki temu, że zaczniemy jeździć na paliwie zawierającym biosubstancje spaliny będą zawierały mniej szkodliwych dla zdrowia substancji. Może wreszcie będziemy mogli w ziemi otworzyć okna czy wyjść na spacer i poczujemy zapach powietrza a nie smog.

Ciekawią Cię tematy z życia wzięte? Zapraszam na mój blog.

Sprawdź podobne nagrania

Może któreś Cię zainteresuje

Wróć na podstronę wideo
upadłość konsumencka

1 minuta oglądania

W zeszłym roku zbankrutowali wszyscy mieszkańcy Opoczna?

Aż 21 tysięcy osób ogłosiło upadłość konsumencką w 2023. To tyle ile mieszka w Opocznie czy Sandomierzu, uwzględniając również dzieci.

Gdzie w Polsce są najtańsze mieszkania

1 minuta oglądania

Gdzie są w Polsce najtańsze mieszkania?

Gdzie są w Polsce najtańsze mieszkania? Skupiając się na rynku pierwotnym i miastach wojewódzkich najtańsze mieszkania znajdziemy w Gorzowie Wielkopolskim.