Przejdź do głównej treści
świadectwo energetyczne

4 minuty czytania

25 kwietnia 2024

Jak uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej – poradnik dla właścicieli nieruchomości

Świadectwo energetyczne do dokument, który warto mieć. Wynajmujesz mieszkanie lub chcesz sprzedać? Musisz podsiadać certyfikat.

e-certyfikator.pl

Jacek Pasela

Kiedy potrzebne jest świadectwo energetyczne nieruchomości

Świadectwo energetyczne dla domu, lokalu lub mieszkania do dokument, który warto mieć. Jeżeli wynajmujesz mieszkanie lub chcesz sprzedać nieruchomość musisz podsiadać aktualny certyfikat. Obowiązek ten wynika z przepisów prawa a za brak dokumentu grozi grzywna nawet do 5 tysięcy złotych.  Świadectwo energetyczne jest dokumentem oceniającym efektywność energetyczną budynku. Jest ono ważne przy wynajmowaniu, sprzedaży lub budowie budynku, ponieważ pozwala oszacować zużycie energii oraz koszty związane z ogrzewaniem i chłodzeniem danego obiektu. Posiadanie aktualnego świadectwa energetycznego jest ważne nie tylko ze względu na wymogi prawne, ale także pozwala oszczędzać na rachunkach za energię oraz dbać o środowisko poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Dlatego warto zadbać o posiadanie tego dokumentu i regularnie uaktualniać go w razie potrzeby. 

Świadectwo Energetyczne

Pierwszym krokiem w procesie uzyskania świadectwa charakterystyki energetycznej dla Twojej nieruchomości jest skontaktowanie się z audytorem posiadającym uprawnienia do wydania dokumentu. Możesz to zrobić online, korzystając z elektronicznego systemu zamawiania. Po wypełnieniu formularza na stronie e-certyfikator.pl dane na temat twojej nieruchomości przesyłamy do audytora, który przygotuje certyfikat energetyczny dla mieszkania w bloku lub innego typu lokalu.

Zamawianie online

Złożenie zamówienia online umożliwia szybką i wygodną procedurę uzyskania świadectwa energetycznego. Bez wychodzenia z domu możesz przekazać nam niezbędne informacje, które są potrzebne do dokonania niezbędnych obliczeń. Nie musisz umawiać się na wizję lokalną i dopasowywać swojego kalendarza do terminarza audytora. Jeżeli nie nasz wszystkich szczegółów lub masz wątpliwości skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy. 

Elektroniczne świadectwo energetyczne

Otrzymane świadectwo charakterystyki energetycznej w formie elektronicznej jest równie ważne i profesjonalne, jak tradycyjna wersja papierowa. Dzięki platformie online, gdzie jest dostępne świadectwo energetyczne 2024, można szybko sprawdzić efektywność energetyczną twojego lokalu. Ta platforma to centralny rejestr charakterystyki energetycznej budynków. 

Proces Uzyskania Świadectwa

Po złożeniu zamówienia online rozpoczyna się procedura uzyskiwania świadectwa charakterystyki energetycznej dla twojej nieruchomości. Każde świadectwo jest przygotowywane przez audytora, który posiada wiedzę i kwalifikacje potwierdzone wpisem do rejestru Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Świadectwa charakterystyki energetycznej, które zamówisz na stronie e-certyfikator.pl nie są przygotowywane przez automat. Wykwalifikowany zespół sprawdza i weryfikuje dane kilkukrotnie, aby zapewnić najwyższą jakość usług. Na co potwierdzeniem są opinie naszych klientów. Po przygotowaniu świadectwa, audytor podsiadający dostęp do centralnego rejestru charakterystyki energetycznej budynków autoryzuje je i wgrywa dokument do bazy. W bazie MRiT świadectwo otrzymuje indywidualny numer. Po tym numerze możesz odszukać swoje świadectwo w rejestrze. Bez tego numeru świadectwo jest nieważne.  Dzięki naszym usługom możesz mieć pewność, że świadectwo charakterystyki energetycznej zostało przygotowane profesjonalnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nasz system gwarantuje także szybkość i łatwość weryfikacji swojego świadectwa poprzez wymianę informacji online. Jesteśmy dostępni dla ciebie 7 dni w tygodniu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i dołączenia do grona zadowolonych klientów! e-certyfikator.pl

Centralny rejestr charakterystyki energetycznej

Rejestracja nieruchomości, a dokładniej informacji na temat efektywności energetycznej domu, budynku czy lokalu w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków jest kluczowym krokiem. Tutaj gromadzone są wszystkie istotne informacje związane z charakterystyką energetyczną, które są niezbędne do uzyskania ważnego i w pełni legalnego świadectwa energetycznego dla twojej nieruchomości.

Formularz zamówienia

Wypełnienie formularza zamówienia poprawnie i kompletnie jest na prawdę proste. Wystarczy kilka podstawowych informacji. Ponieważ nasze świadectwa są przygotowywane przez certyfikowanych audytorów na podstawie Prawa Budowlanego oraz norm obowiązujących w poszczególnych latach audytorzy sami pozyskują dodatkowe informacje konieczne do dokonania obliczeń.  W formularzu należy podać tylko na ogół znane właścicielom dane potrzebne do uzyskania świadectwa dla lokalu, takie jak dane adres, powierzchnia parametry budynku, czy rodzaj ogrzewania. Jeżeli wolisz wypełnić formularz papierowy, możesz go pobrać z naszej strony https://e-certyfikator.pl/formularz-mieszkanie . Zlecenia przesłane w formie skanu również staramy się realizować w 24h. 

Świadectwo Charakterystyki Energetycznej 2024

Świadectwo Charakterystyki Energetycznej 2024 to istotny dokument potwierdzający efektywność energetyczną nieruchomości. Zapowiadany w poprzednim roku obowiązek posiadania świadectwa dla wszystkich nieruchomości nie został wprowadzone. Co oznacza, że świadectwo charakterystyki energetycznej dla mieszkania nie jest obowiązkowy jeżeli go nie sprzedajesz czy wynajmujesz. 

Nowości na 2024 rok

W 2024 roku proces zamawiania świadectwa charakterystyki energetycznej został usprawniony, zapewniając jeszcze wyższą wydajność i szybkość. Na stronie e-certyfikator.pl dodaliśmy podpowiedzi do list rozwijalnych, po to, aby ułatwić ci składanie zamówienia. 

Online zamówienie świadectwa energetycznego

Zamawianie świadectwa charakterystyki energetycznej online to obecnie standard w procesie uzyskiwania dokumentów energetycznych. Dzięki elektronicznemu systemowi zamawiania, możesz w prosty sposób złożyć zamówienie, co zapewnia szybką realizację usługi i komfortową obsługę.

  • Wejdź na stronę e-certyfikator.pl
  • Wybierz rodzaj nieruchomości
  • Podaj informacje dotyczące powierzchni oraz adresu nieruchomości
  • Wypełnij pozostałe wymagane dane
  • Opłać zamówienie
  • Oczekuj na dostarczenie świadectwa drogą elektroniczną
  • Cały proces zajmie Ci tylko około 3 minut i możesz go zrealizować bez wychodzenia z domu

Opinie naszych klientów

Nasi klienci doceniają nowoczesne podejście do zamawiania świadectw energetycznych. Szybkość, łatwość obsługi oraz profesjonalizm naszych usług to cechy, które wyróżniają nas na rynku. Opinie klientów potwierdzają, że elektroniczne zamawianie świadectw energetycznych jest efektywne i wygodne.

Zalety Elektronicznej Formy Świadectwa

Elektroniczne świadectwo charakterystyki energetycznej ma wiele korzyści, które sprawiają, że jest to wygodna i bezpieczna forma dokumentu. Szybkość w otrzymywaniu dokumentów, możliwość wyboru formy dostarczenia oraz bezpieczeństwo danych to kluczowe zalety elektronicznej formy świadectwa energetycznego.

Szybkość w otrzymywaniu dokumentów

Dzięki elektronicznej formie świadectwa energetycznego, masz pewność, że dokumenty będą dostarczone szybko i sprawnie. Wystarczy kilka kliknięć, aby otrzymać gotowe świadectwo energetyczne, co znacznie usprawnia proces uzyskiwania niezbędnych dokumentów.

Możliwość wyboru formy dostarczenia

Coraz więcej osób decyduje się na elektroniczną formę dostarczenia świadectwa energetycznego ze względu na wygodę i oszczędność czasu. Możesz wybrać, czy chcesz otrzymać dokument w wersji elektronicznej czy dodatkowo tradycyjnej, co daje Ci pełny komfort.

Bezpieczeństwo danych w formie elektronicznej

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo danych jest kluczowe. Elektroniczne świadectwo energetyczne gwarantuje wysoki poziom ochrony danych oraz gwarancję, że zostało podpisane przez konkretnego audytora. Pieczątkę i podpis fizyczny łatwo podrobić. W przypadku podpisu cyfrowego jest on autoryzowany przez stronę rządową gov.pl dzięki czemu możesz mieć pewność, że jest legalny.

Potrzebujesz świadectwa energetycznego? Masz pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy.  

Sprawdź podobne artykuły

Sprawdź artykuły dotyczące mieszkań

Wróć na bloga
umowa najmu mieszkania

5 minut czytania

Umowa najmu mieszkania – co powinna zawierać

Znajdź obowiązkowe elementy umowy najmu mieszkania i problemów. Zabezpiecz swoje interesy i swoją nieruchomość.

świadectwo energetyczne Lublin

4 minuty czytania

Profesjonalne świadectwo energetyczne Lublin

Poszukujesz świadectw energetycznych dla nieruchomości w Lublinie? Zamów szybko i tanio u nas! Świadectwo energetyczne, certyfikat, audyt

ile kosztuje swiadectwo energetyczne

3 minuty czytania

Ile kosztuje świadectwo energetyczne, czy jest grzywna za brak

Dowiedz się, ile kosztuje świadectwo energetyczne dla budynku oraz jakie są konsekwencje za jego brak. Wszystko o procedurze i grzywnie.