Przejdź do głównej treści
świadectwo energetyczne Szczecin

5 minut czytania

26 maja 2024

Świadectwo Energetyczne Szczecin – Profesjonalne certyfikaty

Potrzebujesz świadectwa energetycznego w Szczecinie? Skorzystaj z usług profesjonalnych audytorów. Zamów certyfikat online i zyskaj najlepszą cenę i szybki czas realizacji.

świadectwo energetyczne Szczecin

Świadectwo charakterystyki energetycznej Szczecin

Rynek nieruchomości w Szczecinie od lat przeżywa dynamiczny rozwój, przyciągając zarówno mieszkańców miasta, jak i inwestorów z całej Polski. W ostatnich latach obserwuje się stabilny wzrost cen mieszkań oraz rosnące zainteresowanie nowymi inwestycjami deweloperskimi. Szczecin, położony nad brzegiem Morza Bałtyckiego i graniczący z Niemcami, cieszy się popularnością ze względu na swoje atrakcyjne położenie geograficzne oraz rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną. Rynek mieszkaniowy w Szczecinie oferuje różnorodne opcje, począwszy od historycznych kamienic w centrum po nowoczesne apartamentowce na obrzeżach miasta. W ostatnich latach zauważalny jest również wzrost zainteresowania nieruchomościami komercyjnymi, co świadczy o stabilności i atrakcyjności tego rynku dla inwestorów.

Świadectwo energetyczne dla mieszkania, domu, lokalu w Szczecinie

Wynajmujesz lub sprzedajesz nieruchomość w Szczecinie? Musisz posiadać aktualne świadectwo energetyczne. W Szczecinie liczba transakcji przeprowadzanych każdego dnia sprawia, że szybkie i łatwe zamówienie certyfikatu energetycznego jest na wagę złota.  Oferujemy Ci pełne wsparcie i informacje w zamówieniu świadectwa, bez konieczności opuszczania domu. Pamiętaj, że brak tego dokumentu może skutkować nałożeniem grzywny nawet do 5 tysięcy złotych. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej (zwane również certyfikatem energetycznym) to zawiera informacje o zużyciu energii potrzebnej do ogrzania budynku lub części budynku (np. mieszkania). Dzięki temu jesteśmy w stanie ocenić, jak skutecznie budynek wykorzystuje energię w zakresie ogrzewania, wentylacji, chłodzenia i oświetlenia. Jeżeli planujesz sprzedać mieszkanie, konieczny będzie certyfikat energetyczny dla konkretnego lokalu mieszkalnego. Nie wystarczy świadectwo budynku, które możesz uzyskać w spółdzielni czy administracji. Zamów świadectwo na e-certyfikator.pl Dzięki temu masz pewność, że zostanie on przygotowany przez specjalistę posiadającego niezbędne uprawnienia, które zostały wydane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Sprawdź jakie to proste

Wypełnij formularzOpłać zamówienieOdbierz świadectwo

Zamów świadectwo energetyczne – Szczecin

swiadectwo energetyczne mieszkanie warszawa swiadectwo energetyczne dom warszawa swiadectwo energetyczne lokal warszawa swiadectwo energetyczne budynek warszawa
Mieszkanie Dom Lokal Budynek

Kto musi mieć świadectwo energetyczne

Obowiązkowe do wynajmu i sprzedaży nieruchomości w Szczecinie

Planujesz sprzedaż lub wynajem nieruchomości w Szczecinie? Będziesz potrzebować aktualnego świadectwa energetycznego. Od 2014 roku właściciele muszą mieć ten dokument przy takich transakcjach. Do 2023 roku temat ten nie był zbyt popularny, ponieważ notariusz nie musiał sprawdzać, czy świadectwo zostało przekazane. Od 2023 roku brak tego dokumentu może skutkować karą finansową. Aktualne świadectwo energetyczne powinno być dostępne już w momencie ogłaszania nieruchomości, ponieważ kupujący lub najemcy mogą chcieć sprawdzić efektywność energetyczną przed podjęciem decyzji. Bez tego dokumentu notariusz może odmówić sporządzenia aktu notarialnego lub zaznaczyć w nim brak świadectwa.

Podobnie jest w przypadku wynajmu. Właściciel musi przekazać kopię świadectwa energetycznego nowemu lokatorowi. Najlepiej w umowie najmu zamieścić informację, że najemca otrzymał kopię tego dokumentu. Brak świadectwa może skutkować grzywną do 5 tysięcy złotych, tak jak przy sprzedaży.

Świadectwo jest konieczne do oddania domu do użytkowania w Szczecinie i okolicy

Wybudowałeś dom i chcesz go oddać do użytkowania? Musisz mieć świadectwo energetyczne,  domu po wybudowaniu. Projekt budowlany nie wystarczy. Dlaczego? Urząd wydający pozwolenie na użytkowanie musi sprawdzić, czy dom osiągnął wymagane wskaźniki energetyczne (EP – energia pierwotna) zgodne z pozwoleniem na budowę i obecnymi normami. Sam projekt charakterystyki energetycznej, który jest zwykle w części sanitarnej dokumentacji budowlanej, nie wystarczy. Właściciel nieruchomości w Szczecinie musi zamówić świadectwo charakterystyki energetycznej, nawet jeżeli nie planuje transakcji sprzedaży czy wynajmu. Świadectwo możesz zamówić szybko i sprawnie bez wychodzenia z domu. 

Dofinansowania w województwie zachodniopomorskim

Wszystkie województwa w Polsce, w tym zachodniopomorskie  walczą z zanieczyszczeniem powietrza. Wskaźniki zanieczyszczeń w okolicach Szczecina są stosunkowo dobre, ale nie na tyle dobre, aby zaakceptować obecny stan. Wbrew pozorom to nie przemysł czy transport zanieczyszczają powietrze najbardziej, ale ogrzewanie budynków mieszkalnych.  W Polsce jest  wiele dotacji wspieranych termomodernizację budynków. Programy takie jak Czyste Powietrze są dostępne również dla mieszkańców Szczecina i okolic, a do ubiegania się o wsparcie często wymagane jest aktualne świadectwo energetyczne budynku.

Czy każdy mieszkaniec Szczecina musi posiadać certyfikat energetyczny

Jeżeli jednak nie planujesz ani sprzedaży ani wynajmu nieruchomości, nie musisz posiadać świadectwa energetycznego. Wg obowiązującego prawa certyfikat energetyczny budynku lub jego części jest konieczny tylko w przypadkach opisanych powyżej. Poprzedni rząd zapowiadał zmiany, tak aby posiadanie świadectwa charakterystyki energetycznej było obowiązkowe dla każdego. Do dziś jednak taki obowiązek nie został wprowadzony ani w mieście Szczecinie ani w innych miastach Polski. 

W jaki sposób mogę uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej w Szczecinie

Sprawdź jakie to proste. Tylko kilka kliknięć wystarczy, aby zamówić świadectwo dla mieszkania, domu, lokalu a nawet całego budynku. Wejdź na stronę https://e-certyfikator.pl i kliknij w formularz. Na podstawie podanych przez Ciebie informacji oraz dodatkowych danych, które nasi audytorzy zbierają samodzielnie, przygotujemy dla Ciebie certyfikat energetyczny. Bez wychodzenia z domu, w 5 minut możesz dokonać zamówienia.

Do wypełnienia formularza potrzebne są informacje takie jak adres, powierzchnia, sposób ogrzewania lokalu oraz ciepłej wody. Oprócz tego z listy rozwijalnej wybierz z jakiego materiału zbudowany jest budynek oraz czy jest ocieplony. Sprawdź jakie to proste.

W razie pytań, jesteśmy pod telefonem 7 dni w tygodniu. Jeżeli wypełnienie formularz nie jest dla Ciebie wygodne, napisz do nas. Przyjmujemy również zamówienia drogą mailową.

Co jest ważne przy wyborze wykonawcy certyfikatu energetycznego w Szczecinie

Czy świadectwo w Szczecinie wystawi audytor posiadający uprawnienia

Do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej potrzebne są uprawnienia.  W Centralnym Rejestrze Charakterystyki Energetycznej Budynków znajdziesz również listę osób (imię, nazwisko i numer uprawnień), które mogą wystawić legalne świadectwa. Tylko osoby, które spełniają wymagania Ministerstwa Rozwoju mają odpowiednie uprawnienia. Numer uprawnień naszych audytorów możesz sprawdzić na naszej głównej stronie. A wpis do rejestru – klikając tutaj.

Zamów świadectwo na stronie e-certyfikator.pl. Otrzymasz w pełni legalny i akceptowany przez notariusza, bank lub przy odbiorze domu.

Ile kosztuje świadectwo energetyczne w Szczecinie

W miastach takich jak Szczecin, Gdańsk, czy Poznań, gdzie rynek nieruchomości jest bardzo dynamiczny, istnieje również duże zapotrzebowanie na świadectwa energetyczne. Ceny świadectw dla mieszkań to zwykle 500-700zł, dla domów zaczynają się od 1000zł.  Na e-certyfikator.pl zamówisz świadectwo już od 259zł, a do tego otrzymasz je nawet w 24h. Nie przepłacaj – wypełnij formularz i wyślij. Często organizujemy akcje promocyjne dzięki czemu certyfikat możesz zamówić jeszcze taniej. Dlaczego jesteśmy tańsi? Ponieważ działamy online. Dzięki temu, że to Ty przekazujesz nam informację o swojej nieruchomości, przygotowanie świadectwa trwa krócej.

Czy świadectwo energetyczne jest przygotowywane przez “automat”?

Przygotowanie świadectwa energetyczne wymaga indywidualnych obliczeń dla każdej nieruchomości. Nasze świadectwa przygotowują audytorzy posiadający uprawnienia Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Gromadzimy dane elektronicznie, ale wszystkie obliczenia do świadectwa wykonuje osoba z wiedzą i kwalifikacjami.

Ile czasu zajmuje wypełnienie formularza?

Sprawdź jakie to proste. Wystarczy kilka podstawowych informacji na temat mieszkania czy domu. W przypadku mieszkania w 5 minut wypełnisz cały formularz. Do formularza należy również dołączyć zdjęcie mieszkania lub domu (najlepiej poziome). Jest to wymóg wynikający ze wzoru samego świadectwa. Małe zdjęcie z zewnątrz jest w roku certyfikatu.

Czy świadectwo charakterystyki energetycznej dla nieruchomości w Szczecinie ma znaczenie

W Polsce posiadanie świadectwa charakterystyki energetycznej jest obowiązkowe przy sprzedaży, wynajmie lub budowie nieruchomości. Brak tego dokumentu może skutkować nałożeniem kar finansowych, co czyni jego posiadanie nie tylko korzystnym, ale i koniecznym z punktu widzenia prawa. W Szczecinie,  ze względu na położenie blisko granice niemieckiej, gdzie świadomość związana z zaspokojeniem potrzeb energetycznych jest dużo większa, ważne świadectwo energetyczne może znacznie zwiększyć wartość nieruchomości. Dokument ten dostarcza informacji o zużyciu energii w budynku lub mieszkaniu, co pomaga inwestorom i najemcom zrozumieć, jakie są koszty eksploatacji budynku lub lokalu. Pozwala to na podejmowanie świadomych decyzji dotyczących inwestycji w samą nieruchomość oraz w poprawę efektywności energetycznej i odnawialne źródła energii. 

Chcesz dowiedzieć czy Twoje mieszkanie jest efektywne energetycznie?  Zamów świadectwo. 

Dlaczego warto zamówić świadectwo charakterystyki energetycznej Szczecin na e-certyfikator.pl

  • Zamów świadectwo online – bez wychodzenia z domu
  • Świadectwo otrzymasz w ciągu 24h
  • Zamawiając świadectwo na e-certyfikator.pl oszczędzasz czas i pieniądze
  • Otrzymasz świadectwo przygotowane przez audytora z licencją

Sprawdź podobne artykuły

Sprawdź artykuły dotyczące mieszkań

Wróć na bloga
świadectwo energetyczne Katowice

4 minuty czytania

Świadectwo Energetyczne Katowice

Potrzebujesz świadectwa energetycznego w Katowicach? Zamów online na e-certyfikator.pl Zgodność z wymogami energetycznymi, legalne certyfikaty

swiadectwa energetyczne rzeszow

4 minuty czytania

Profesjonalne świadectwa energetyczne Rzeszów

Potrzebujesz profesjonalnego świadectwa energetycznego w Rzeszowie? Zamów certyfikat online na e-certyfikator.pl Tylko legalne świadectwa

świadectwo energetyczne Toruń

3 minuty czytania

Świadectwo energetyczne Toruń – profesjonalny certyfikat

Zamów profesjonalne świadectwo energetyczne Toruń! Szybka i dokładna ocena efektywności energetycznej – skontaktuj się nami