Przejdź do głównej treści
świadectwo energetyczne lodz

6 minut czytania

15 maja 2024

Świadectwo charakterystyki energetycznej Łódź

Potrzebujesz świadectwa energetycznego dla nieruchomości w Łodzi? Zamów certyfikat od 239 zł, sprawdź ofertę na świadectwo energetyczne Łódź! e-certyfikator.pl

świadectwo energetyczne lodz

Świadectwo charakterystyki energetycznej Łódź

Rynek nieruchomości w Łodzi jest zróżnicowany i rozwijający się dynamicznie, przyciąga zarówno lokalnych mieszkańców, jak i inwestorów z innych regionów. Miasto oferuje bogatą ofertę mieszkań o różnym standardzie, od nowoczesnych apartamentowców po urokliwe kamienice z okresu przemysłowego.

Aby oferować do sprzedaży lub wynajmu mieszkanie, lokal lub dom, konieczne jest posiadanie przez właściciela aktualnego świadectwa energetycznego. Brak ważnego dokumentu może skutkować nałożeniem grzywny. Dlatego warto już teraz zadbać o uzyskanie certyfikatu energetycznego. W Łodzi, gdzie rynek nieruchomości jest bardzo aktywny, szybkie i ekonomiczne uzyskanie świadectwa energetycznego jest niezwykle istotne. Zapewniamy kompleksowe informacje, które pomogą zrozumieć, jak zamówić ten dokument, bez konieczności wychodzenia z domu.

Świadectwo energetyczne dla domu, mieszkania oraz lokalu w Łodzi

Każdy audytor pracujący z nami posiada wiedzę, kwalifikacje i uprawnienia do sporządzania SChE. Zamów świadectwo na e-certyfikator.pl Dzięki temu masz pewność, że zostanie on przygotowany przez specjalistę posiadającego niezbędne uprawnienia, wydane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Aby SChE było zgodne z obowiązującym prawem, musi być zarejestrowane w bazie Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Tam nadany zostaje mu unikalny numer. Tylko takie świadectwo jest ważne i legalne.

Sprawdź jakie to proste

Wypełnij formularzOpłać zamówienieOdbierz świadectwo

Zamów świadectwo energetyczne – Łódź

swiadectwo energetyczne mieszkanie warszawa swiadectwo energetyczne dom warszawa swiadectwo energetyczne lokal warszawa swiadectwo energetyczne budynek warszawa
Mieszkanie Dom Lokal Budynek

Kiedy potrzebujesz świadectwa energetycznego

Do sprzedaży oraz wynajmu nieruchomości (mieszkanie, dom, lokal, budynek) w Łodzi

Przygotowujesz się do sprzedaży lub wynajmu nieruchomości w Łodzi? Musisz posiadać ważne świadectwo energetyczne. Zgodnie z Ustawą dokument powinieneś posiadać już w momencie ogłaszania nieruchomości, ponieważ potencjalny nabywca lub najemca mogą chcieć sprawdzić efektywność energetyczną lokalu w Łodzi jeszcze przed zakupem lub wynajmem. Brak tego dokumentu do aktu sprzedaży może oznaczać, że notariusz albo odmówi przygotowania aktu notarialnego, albo wyraźnie zaznaczy w nim, że świadectwo nie zostało przekazane nabywcy. Brak dokumentu grozi grzywną do 5 tyś zł.

Podobne zobowiązania dotyczą również właścicieli lokali mieszkalnych przeznaczonych do wynajmu w Łodzi. Oni również muszą posiadać aktualne świadectwo energetyczne. Kopię należy przekazać najemcy podczas podpisywania umowy. Warto zaznaczyć ten fakt w umowie najmu, aby wszystkie strony miały pewność, że przestrzegane są obowiązujące przepisy dotyczące świadectw energetycznych. Brak dokumentu może skutkować grzywną nawet 5tyś zł, tak jak w przypadku sprzedaży.

Oddanie domu do użytkowania w Łodzi i okolicy

Aby móc oddać dom do użytkowania w Łodzi oraz okolicy, niezbędny jest certyfikat energetyczny nowo wybudowanego domu. Wykonanie świadectwa energetycznego opisującego stan faktyczny po wybudowaniu domu jest obowiązkowe. Nie wystarczy jedynie projekt budowlany oraz projektowana charakterystyka energetyczna. Świadectwo energetyczne musi potwierdzać, że dom spełnia normy EP (energii pierwotnej) dla nowych domów. Nawet jeżeli pozwolenie na budowę było wydane ponad 10 lat temu, dom musi przynajmniej spełniać normy EP z 2017 roku. To szczególnie ważne dla osób, które rozpoczęły budowę przed 2017 lub które nabyły niedawno ukończoną budowę rozpoczętą ponad dekadę temu i chcą teraz przystąpić do procedury oddania domu do użytkowania.

Dotacje, kredyty, dofinansowania dla województwa łódzkiego

W trosce o ochronę środowiska i zwalczanie problemu smogu, lokalne władze województwa łódzkiego podejmują liczne inicjatywy mające na celu poprawę jakości powietrza. Budynki mieszkalne, a dokładniej ich ogrzanie, to jeden z głównych powodów zanieczyszczeń. Dlatego na terenie całej Polski prowadzonych jest wiele akcji, oferowane są dofinansowania, dotacje oraz kredyty z dopłatami, aby zachęcić właścicieli nieruchomości to poprawy izolacji cieplnej budynków oraz wymiany starych kotłów na ekologiczne sposoby ogrzewania domów. Programy wspierające są dostępne dla mieszkańców Łodzi oraz pobliskich regionów, z możliwością także skorzystania z programów o zasięgu ogólnokrajowym, takich jak np. Czyste Powietrze. W większości przypadków, aby uzyskać wsparcie finansowe lub korzystać z preferencyjnych warunków kredytowych, konieczne jest posiadanie aktualnego świadectwa charakterystyki energetycznej.

Czy każda nieruchomość w Łodzi musi posiadać certyfikat energetyczny

Posiadanie świadectwa energetycznego nie jest jeszcze obowiązkowe dla wszystkich właścicieli czy użytkowników nieruchomości w Łodzi. Przede wszystkim świadectwo charakterystyki energetycznej to dokument, który wykonuje się tylko dla lokali z ogrzewaniem. Zatem nie będzie on dotyczył na przykład nieruchomości gruntowych, nieogrzewanych garaży czy budynków gospodarczych. Certyfikat energetyczny jest na chwilę obecną konieczny w przypadku sprzedaży lub wynajmu mieszkania albo oddania domu do użytkowania. Jeżeli nie planujesz sprzedawać lub wynajmować swojej nieruchomości w Łodzi, nie oddajesz domu do użytkowania lub nie ubiegasz się o dotację lub kredyt, do którego potrzebne jest świadectwo, obowiązek posiadania tego dokumentu Cię jeszcze nie dotyczy.

W jaki sposób można uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej w Łodzi

Sprawdź jakie to proste. Tylko kilka kliknięć wystarczy, aby zamówić świadectwo dla mieszkania, domu, lokalu a nawet całego budynku. Wejdź na stronę https://e-certyfikator.pl i kliknij w formularz. Na podstawie podanych przez Ciebie informacji oraz dodatkowych danych, które nasi audytorzy zbierają samodzielnie, przygotujemy dla Ciebie certyfikat energetyczny.

Do wypełnienia formularza potrzebne są informacje takie jak adres, powierzchnia, sposób ogrzewania lokalu oraz ciepłej wody. Oprócz tego z listy rozwijalnej wybierz z jakiego materiału zbudowany jest budynek oraz czy jest ocieplony. Sprawdź jakie to proste.

W razie pytań, jesteśmy pod telefonem 7 dni w tygodniu. Jeżeli wypełnienie formularz nie jest dla Ciebie wygodne, napisz do nas. Przyjmujemy również zamówienia drogą mailową.

Co jest ważne przy wyborze wykonawcy certyfikatu energetycznego w Łodzi

Jak mogę sprawdzić, że audytor wystawiający świadectwo w Łodzi ma uprawnienia?

Każde świadectwo zamówione na e-certyfiaktor.pl jest przygotowane przez audytora wpisanego do centralnego rejestru prowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Numer uprawnień możesz sprawdzić na naszej głównej stronie. A wpis do rejestru – klikając tutaj

Wszyscy nasi audytorzy mają kwalifikacje i wykształcenie wymagane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Zamówiony u nas certyfikat jest w pełni legalny i akceptowany na przykład przez notariusza, bank lub przy odbiorze domu.

Ile kosztuje świadectwo energetyczne w Łodzi?

Koszt świadectwa energetycznego w dużych miastach takich jak Łódź wynosi zazwyczaj od 600zł – 1200zł, a nawet więcej. Na e-certyfikator.pl zamówisz świadectwo już od 259zł, a do tego otrzymasz je nawet w 24h. Nie przepłacaj – wypełnij formularz i wyślij. Często organizujemy akcje promocyjne dzięki czemu certyfikat możesz zamówić jeszcze taniej. Dlaczego jesteśmy tańsi? Ponieważ działamy online. Dzięki temu, że to Ty przekazujesz nam informację o swojej nieruchomości, przygotowanie świadectwa trwa krócej.

Czy świadectwo energetyczne jest przygotowywane przez automat?

Nie, każde świadectwo energetyczne jest przygotowywane przez audytora posiadające uprawnienia wydane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Gromadzimy dane elektronicznie, ale wszystkie obliczenia do świadectwa są wykonywane przez osobę z wiedzą i kwalifikacjami.

Ile czasu zajmuje wypełnienie formularza

Wypełnienie formularza online zajmuje około 5 minut. Do formularza należy również dołączyć zdjęcie mieszkania lub domu. Jest to wymóg wynikający ze wzoru samego świadectwa. Małe zdjęcie z zewnątrz jest umieszczane w roku certyfikatu.

Po co zostały wprowadzone świadectwa energetyczne

Świadectwo energetyczne, znane również jako świadectwo charakterystyki energetycznej, to dokument, który przedstawia informacje o zużyciu energii oraz klasyfikacji energetycznej nieruchomości. Znajdziesz na nim informacje o efektywności energetycznej nieruchomości a tym samym o kosztach ogrzewania lokalu, domu lub mieszkania. Niedługo każdy budynek lub lokal na podstawie wskaźnika (np. EP) otrzyma swoją klasyfikację energetyczną, podobnie do klasyfikacji jaką posiadają pralki czy lodówki. W krajach takich jak na przykład Portugalia, informacja o klasie energetycznej mieszkania jest jedną z najważniejszych danych w ogłoszeniu. Nieruchomości z klasą energetyczną A, B lub C są zawsze eksponowane w widocznym miejscu, co ma zachęcić potencjalnych kupujących.

Co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej budynku?

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku to dokument pokazujący efektywność energetyczną całego budynku, na przykład kamienicy, bloku lub hali produkcyjnej. Świadectwo zawiera także informacje o charakterystyce energetycznej budynku, w tym o jego zapotrzebowaniu na energię. Charakterystyka energetyczna budynku zależy od kilku kluczowych czynników. Po pierwsze, wpływ na nią ma konstrukcja budynku, w tym rodzaj materiałów użytych do jego budowy oraz stopień izolacji termicznej. Po drugie, istotne są również systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji zainstalowane w budynku, a także efektywność używanych urządzeń grzewczych i chłodzących. Ostatecznie, lokalizacja geograficzna budynku oraz warunki klimatyczne regionu, w którym się znajduje, mają istotny wpływ na jego charakterystykę energetyczną. Wszystkie te czynniki wspólnie decydują o zużyciu energii i efektywności energetycznej budynku, co ma bezpośredni wpływ na jego świadectwo energetyczne.

Kiedy posiadanie świadectwa energetycznego będzie obowiązkowe dla wszystkich

Według zapowiedzi rządu z 2023 roku, świadectwo energetyczne dla wszystkich budynków lub części budynków miało być obowiązkowe od 2024 roku. Wymóg ten nie został jednak wdrożony a kolejna data nie została ogłoszona. Obecnie rząd pracuje nad wprowadzeniem spójnej klasyfikacji budynków i lokali pod kątem energetycznym. Klasy energetyczne zostaną oznaczone literami od A-G. Nie znamy jeszcze jednak kryteriów dla poszczególnych klas.

Jak długo ważny jest certyfikat energetyczny w Łodzi

Świadectwo charakterystyki energetycznej w Łodzi oraz w innych miastach jest ważne przez 10 lat. Świadectwo może stracić ważność przed upływem 10 lat jeżeli będzie przeprowadzona na przykład termomodernizacja budynku. Sama wymiana okien powoduje już zmianę charakterystyki energetycznej, co skutkuje utratą ważności certyfikatu energetycznego.

Jak uzyskać świadectwo energetyczne w Łodzi

Sprawdź jakie to proste. Wystarczy wejść na stronę e-certyfikator.pl, wybrać i wypełnić formularz a następnie opłacić zamówienie. Informacje z formularza trafiają do naszych audytorów, którzy na podstawie danych oraz swojej wiedzy i informacji dodatkowo uzyskanych z innych źródeł przygotowują świadectwo zgodnie z wymogami ustawy o charakterystyce energetycznej budynków. 

Świadectwo energetyczne w Łodzi – dlaczego jest ważne

Rynek nieruchomości w Łodzi przeżywa obecnie dynamiczny rozwój, będąc atrakcyjnym miejscem zarówno dla osób poszukujących stabilności mieszkaniowej, jak i dla inwestorów. Coraz większa liczba nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych oraz rewitalizacja historycznych kamienic przyczyniają się do zwiększenia różnorodności oferty na rynku. Warto zauważyć, że Łódź, jako ośrodek akademicki, przyciąga również studentów, co wpływa na popyt na mieszkania w okolicach uczelni. Pomimo wzrostu cen nieruchomości, Łódź pozostaje stosunkowo przystępnym rynkiem w porównaniu z innymi dużymi miastami w Polsce, co dodatkowo przyciąga nowych mieszkańców. Oczekuje się, że rozwój infrastruktury oraz dalsze inwestycje mieszkaniowe przyczynią się do utrzymania stabilnego wzrostu na rynku nieruchomości w przyszłości.

Świadectwa energetyczne zostały wprowadzone przede wszystkim jako element informacyjny, uświadamiający oraz edukacyjny. Do tej pory w Polsce nie było problemu z energią. Również ceny energii nie było na tyle wysokie, żeby zastanawiać się nad oszczędzaniem. Ogrzewanie domów oraz mieszkań nie było łączone z problemami zanieczyszczeń oraz negatywnego wpływu na środowisko. Dlatego właśnie świadectwo energetyczne jest tak ważnym dokumentem. Dzięki niemu nie tylko kupujący czy wynajmujący mogą przed podjęciem ostatecznej decyzji przygotować się na przyszłe koszty, ale również certyfikat może być motywatorem dla właścicieli, aby zainwestować na przykład w ocieplenie budynku.

Chcesz dowiedzieć czy Twoje mieszkanie jest efektywne energetycznie?  Zamów świadectwo. 

Dlaczego warto zamówić świadectwo charakterystyki energetycznej Łódź na e-certyfikator.pl

  • Zamów świadectwo online – bez wychodzenia z domu
  • Świadectwo otrzymasz w ciągu 24h
  • Zamawiając świadectwo na e-certyfikator.pl oszczędzasz czas i pieniądze
  • Otrzymasz świadectwo przygotowane przez audytora z licencją

Sprawdź podobne artykuły

Sprawdź artykuły dotyczące mieszkań

Wróć na bloga
świadectwo energetyczne Katowice

4 minuty czytania

Świadectwo Energetyczne Katowice

Potrzebujesz świadectwa energetycznego w Katowicach? Zamów online na e-certyfikator.pl Zgodność z wymogami energetycznymi, legalne certyfikaty

swiadectwa energetyczne rzeszow

4 minuty czytania

Profesjonalne świadectwa energetyczne Rzeszów

Potrzebujesz profesjonalnego świadectwa energetycznego w Rzeszowie? Zamów certyfikat online na e-certyfikator.pl Tylko legalne świadectwa

świadectwo energetyczne Toruń

3 minuty czytania

Świadectwo energetyczne Toruń – profesjonalny certyfikat

Zamów profesjonalne świadectwo energetyczne Toruń! Szybka i dokładna ocena efektywności energetycznej – skontaktuj się nami