Przejdź do głównej treści
świadectwo energetyczne lodz

2 minuty czytania

28 listopada 2023

Świadectwo energetyczne Łódź

Wynajmujesz lub sprzedajesz mieszkanie lub dom? Od kwietnia 2023roku zgodnie z prawem musisz posiadać świadectwo charakterystyki energetycznej. Za brak świadectwa grozi grzywna. Dodatkowo notariusz wpisze informacje o braku certyfikatu do aktu notarialnego.

świadectwo energetyczne lodz

Świadectwo energetyczne Łódź

Wynajmujesz lub sprzedajesz mieszkanie lub dom? Od kwietnia 2023 roku zgodnie z prawem musisz posiadać świadectwo energetyczne. Za brak dokumentu grozi grzywna. Dodatkowo notariusz wpisze informacje o braku certyfikatu do aktu notarialnego.

Sprawdź poniżej, kiedy potrzebne jest świadectwo i jak możesz go zamówić – świadectwo energetyczne Łódź.

Świadectwo energetyczne dla mieszkania lub domu w Łodzi

Świadectwo charakterystyki energetycznej (SCE) to dokument, który zawiera informacje dotyczące efektywności energetycznej budynku. A dokładniej, zawiera ono informacje o zużyciu energii potrzebnej do podgrzania ciepłej wody i do ogrzania mieszkania czy domu.

Świadectwa zamówione na e-certyfikator.pl są zawsze przygotowane przez osobę posiadającą uprawnienia wydane przez Ministerstwo Rozwoju. Dodatkowe każde świadectwo, zgodnie z wymogami, jest zarejestrowane w bazie prowadzonej przez Ministerstwo Rozwoju oraz posiada indywidualny, nadany przez ministerstwo, numer. Przygotowujemy zawsze, tylko i wyłącznie, ważne i legalne świadectwa charakterystyki energetycznej.

Kiedy potrzebne jest świadectwo energetyczne

Sprzedaż mieszkania / domu

Sprzedając mieszkanie lub dom musisz posiadać świadectwo energetyczne. Notariusz wymaga tego dokumentu do aktu notarialnego. Jeżeli go nie masz, notariusz wpisze tą informację do umowy sprzedaży.

Wynajem mieszkania

Jeżeli wynajmujesz komuś mieszkanie, musisz posiadać świadectwo energetyczne. Za brak świadectwa grozi grzywna nawet 5 tyś zł.

Oddanie domu do użytkowania

Jeżeli zakończyłeś budowę i chcesz oddać dom do użytkowania, wraz z całą dokumentacją musisz złożyć świadectwo charakterystyki energetycznej, które potwierdzi, że dom spełnia obowiązkowe normy energetyczne.

Dofinansowanie np. “Czyste Powietrze”

Chcesz ubiegać się o dofinansowanie lub dotacje na termomodernizację? Jednym z wymaganych dokumentów jest zazwyczaj świadectwo energetyczne lub kompleksowy audyt energetyczny domu.

Co grozi za brak świadectwa energetycznego

Świadectwo charakterystyki energetycznej jest ważnym dokumentem, szczególnie w obliczu problemów z wytwarzaniem energii. Jego brak ma spore konsekwencje, bo grzywna może wynieść nawet 5 tyś zł. Jeżeli zarabiasz na wynajmie 1tyś zł miesięcznie to grzywna za brak dokumentu może pochłonąć twój prawie półroczny zarobek. Zamów już dziś i miej to z głowy.

Dlaczego warto zamówić świadectwo charakterystyki energetycznej Łódź na e-certyfikator.pl

  • Zamów świadectwo online – bez wychodzenia z domu
  • Świadectwo otrzymasz w ciągu 24h
  • Zamawiając świadectwo na e-certyfikator.pl oszczędzasz czas i pieniądze
  • Otrzymasz świadectwo przygotowane przez audytora z licencją

Działamy na terenie całej Polski.

Sprawdź podobne artykuły

Sprawdź artykuły dotyczące mieszkań

Wróć na bloga
podatek z najmu

2 minuty czytania

Jak prawidłowo rozliczyć podatek z najmu

Otrzymujesz przychody z najmu lub dzierżawy? Sprawdź, jak się rozliczyć przychód z najmu, do kiedy i z jakich ulg możesz skorzystać.

audyt energetyczny

2 minuty czytania

Audyt energetyczny

Audyt energetyczny, zwany też audytem cieplnym, wykonuje się, by określić energooszczędność  budynku, przedstawić zakres…

Certyfikat energetyczny przy sprzedaży mieszkania

2 minuty czytania

Certyfikat energetyczny przy sprzedaży mieszkania

Certyfikat energetyczny mieszkania to inaczej świadectwo charakterystyki energetycznej, czyli dokument w którym znajdziesz informacje, ile energii potrzeba do ogrzania mieszkania i ciepłej wody użytkowej.