Przejdź do głównej treści
świadectwo energetyczne warszawa

4 minuty czytania

13 maja 2024

Świadectwo energetyczne Warszawa – już od 239zł, szybko i tanio!

Potrzebujesz świadectwa energetycznego dla nieruchomości w Warszawie? Zamów certyfikat od 259 zł, sprawdź ofertę na świadectwo energetyczne Warszawa!

świadectwo energetyczne warszawa

Świadectwo charakterystyki energetycznej Warszawa - szybko, tanio, - tylko legalne świadectwa!

Sprzedaż lub wynajem mieszkania, lokalu lub domu oznacza, że właściciel nieruchomości musi posiadać aktualne świadectwo energetyczne.  Za brak ważnego dokumentu grozi grzywna. Warto więc zadbać o certyfikat energetyczny już dziś. W Warszawie, gdzie rynek nieruchomości jest wyjątkowo dynamiczny, szybkie i tanie uzyskanie świadectwa energetycznego jest na wagę złota. Przedstawiamy kompleksowe informacje, dzięki którym zobaczysz jak zamówić dokument bez wychodzenia z domu. 

Świadectwo energetyczne dla mieszkania lub domu w Warszawie

Świadectwo charakterystyki energetycznej (SCE) to dokument, który zawiera informacje dotyczące efektywności energetycznej budynku. A dokładniej, zawiera ono informacje o zużyciu energii potrzebnej do podgrzania ciepłej wody użytkowej i do ogrzania mieszkania, domu czy lokalu.

Certyfikaty charakterystyki energetycznej zamówione na e-certyfikator.pl są zawsze przygotowane przez osobę posiadającą uprawnienia do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej, wydane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Dodatkowe każde świadectwo, zgodnie z wymogami, jest zarejestrowane w bazie prowadzonej przez Ministerstwo Rozwoju (centralny rejestr charakterystyki energetycznej budynków) oraz posiada indywidualny, nadany przez ministerstwo, numer. Dla Twojej nieruchomości przygotowujemy zawsze, tylko i wyłącznie, ważne i legalne świadectwa charakterystyki energetycznej.

Sprawdź jakie to proste

Wypełnij formularzOpłać zamówienieOdbierz świadectwo

Zamów świadectwo energetyczne – Warszawa

swiadectwo energetyczne mieszkanie warszawa swiadectwo energetyczne dom warszawa swiadectwo energetyczne lokal warszawa swiadectwo energetyczne budynek warszawa
Mieszkanie Dom Lokal Budynek

Kiedy potrzebujesz świadectwa energetycznego

Do sprzedaży lub wynajmu nieruchomości w Warszawie

Świadectwo energetyczne jest wymagane przy sprzedaży lub wynajmie każdej nieruchomości w Warszawie i w całej Polsce. Posiadanie takiego dokumentu jest obowiązkowe od momentu, kiedy nieruchomość jest oferowana na rynku. Oznacza to, że jeżeli planujesz sprzedać mieszkanie czy dom jednym z dokumentów, które właściciel danej nieruchomości przekazuje kupującemu, jest świadectwo charakterystyki energetycznej dla mieszkania lub domu w Warszawie. Brak świadectwa może prowadzić do trudności w finalizacji transakcji.

Podobne wymogi prawne dotyczą właścicieli wynajmowanych lokali mieszkalnych. Są oni zobowiązani do posiadania ważnego świadectwa energetycznego. Kopia tego dokumentu powinna być przekazana najemcy, aby był świadomy jakie są koszty eksploatacji nieruchomości (ogrzania). 

Oddanie domu do użytkowania w Warszawie

Certyfikat energetyczny budynku jest potrzebny również do oddania domu do użytkowania.  Nie wystarczy projekt budowlany i projektowana charakterystyka. Konieczne jest wykonanie świadectwa po zakończonej budowie, żeby sprawdzić, czy dom spełnia określone w prawie normy. 

Dotacje, kredyty, dofinansowania w Warszawie

Obecnie w Warszawie oraz w innych miastach na terenie Polski są prowadzone liczne działania związane z ochroną środowiska. Zmniejszenie zapotrzebowania na energię pierwotną pomoże w walce z zanieczyszczeniem powietrza. Żeby zachęcić właścicieli do poprawy efektywności energetycznej warto sprawdzić programy zarówno lokalne, dla miasta Warszawa, jak i te o zasięgu krajowym. W wielu przypadkach do uzyskania dotacji lub kredytu na korzystnych warunkach, konieczne jest posiadanie aktualnego świadectwa charakterystyki energetycznej. 

Czy posiadanie certyfikatu energetycznego dla mieszkań w Warszawie jest obowiązkowe dla wszystkich

Posiadanie świadectwa energetycznego nie jest jeszcze obowiązkowe dla wszystkich właścicieli czy użytkowników nieruchomości. Jest ono konieczne w przypadku sprzedaży lub wynajmu. Jeżeli nie planujesz sprzedawać lub wynajmować swojej nieruchomości w Warszawie, obowiązek posiadania tego dokumentu Cię nie dotyczy. 

Jak uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej w Warszawie

Informacje są potrzebne do uzyskania świadectwa energetycznego nieruchomości

Jeżeli potrzebujesz świadectwa dla mieszkania, domu, budynku lub lokalu wejdź na naszą stronę internetową i wybierz odpowiedni formularz. Staraliśmy się, aby był prosty i przejrzysty. Na pewno znasz odpowiedź na większość pytań. Pamiętaj, że w razie wątpliwości możesz do nas zadzwonić. Chętnie pomożemy. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy certyfikatu energetycznego w Warszawie

Ile kosztuje sporządzenie świadectwa energetycznego w Warszawie?

Ceny świadectwa energetycznego są różne. Mogę sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Na e-certyfikator.pl zamówisz świadectwo już od 239zł, a do tego otrzymasz je super-szybko. Wejdź na stronę i sprawdź. 

Ile czasu zajmuje wypełnienie formularza

Wypełnienie dokumentu online to 3-5 minut. Pamiętaj, że oprócz formularza konieczne są również załączniki takie jak zdjęcie lub rzuty – w przypadku domu. 

Kiedy posiadanie świadectwa energetycznego będzie obowiązkowe dla wszystkich

Nie znamy dokładnej daty wprowadzenia obowiązku dla wszystkich budynków lub części budynków. Wstępne plany zakładały już 2024 rok, ale nowy obowiązek nie został wdrożony. 

Jak długo ważny jest certyfikat energetyczny w Warszawie

Świadectwo charakterystyki energetycznej w Warszawie jak i w innych miastach jest wydawany na 10 lat lub do momentu przeprowadzenia zmian (np. termomodernizacji) w zakresie efektywności energetycznej budynku lub części budynku. 

Czy świadectwo energetyczne w Warszawie jest droższe niż w innych miastach i od czego zależy cena świadectwa 

Na e-certyfikator.pl mamy jeden cennik dla całej Polski. Cena mieszkania, domu i lokalu jest stała. Cena certyfikatu dla budynku zależy od jego powierzchni użytkowej. 

Jakie jest znaczenie świadectwa energetycznego?

Świadectwo energetyczne, znane również jako świadectwo charakterystyki energetycznej, to dokument, który przedstawia informacje o zużyciu energii oraz klasyfikacji energetycznej nieruchomości. Stanowi ważne źródło informacji o efektywności energetycznej dla potencjalnych nabywców lub najemców, informując ich o przewidywanych kosztach ogrzewania i utrzymania lokalu użytkowego lub mieszkalnego.

Co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej budynku?

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku to szczegółowy dokument pokazujący efektywność energetyczną budynku. Jest opracowywane na podstawie audytu energetycznego, który ocenia obecne zużycie energii i oferuje zalecenia dotyczące zmniejszenia tegoż zużycia. Świadectwo zawiera także informacje o charakterystyce energetycznej budynku, w tym o jego zapotrzebowaniu na energię.

Jak uzyskać świadectwo energetyczne w Warszawie

Proces uzyskania świadectwa to tylko 3 kroki. Wystarczy wejść na stronę e-certyfikator.pl, wybrać i wypełnić formularz a następnie opłacić zamówienie. Zamówienie trafia do naszych audytorów, którzy wykonują świadectwo zgodnie z wymogami ustawy o charakterystyce energetycznej budynków. 

Czy świadectwo wystawi uprawniony audytora w Warszawie?

Wszyscy nasi audytorzy są wpisani do centralnego rejestru prowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Tylko takie osoby mają dostęp do bazy prowadzonej ministerstwo, do której muszą zostać wgrane wszystkie świadectwa. 

Świadectwo energetyczne w Warszawie – dlaczego jest ważne

Warszawa, jako stolica Polski, jest jednym na najszybciej rozwijających się miast. Dynamika, ruch i zmiany to dla Warszawy codzienność.  Miasto to jest otwarte na innowacje, ale jednocześnie musi zadbać o zdrowie i przyszłość swoich mieszkańców. Dlatego tak ważna jest świadomość nie tylko możliwości, ale również zagrożeń. Jednym z nich, zarówno dla Warszawy jak i innych miast jest niska świadomość związana z charakterystyką energetyczną budynków i jej wpływem na nasze środowisko. Wiemy, że trzeba segregować śmieci, że spaliny wydobywające się z naszych samochodów są szkodliwe, że należy oszczędzać wodę itp. Jednak nie mamy dostatecznej świadomości związanej z użytkowaniem budynku oraz tym jak zredukować energię konieczną do ogrzania mieszkania czy domu.  Świadectwo charakterystyki energetycznej Warszawa to nie tylko dokument niezbędny do sprzedaży nieruchomości, ale przede wszystkim powinien uświadamiać nam faktyczne energetyczne potrzeby związane z użytkowaniem budynku. 

Chcesz dowiedzieć czy Twoje mieszkanie jest efektywne energetycznie? 

Dlaczego warto zamówić świadectwo charakterystyki energetycznej Warszawa na e-certyfikator.pl

  • Zamów świadectwo online – bez wychodzenia z domu
  • Świadectwo otrzymasz w ciągu 24h
  • Zamawiając świadectwo na e-certyfikator.pl oszczędzasz czas i pieniądze
  • Otrzymasz świadectwo przygotowane przez audytora z licencją

Działamy na terenie całej Polski.

Sprawdź podobne artykuły

Sprawdź artykuły dotyczące mieszkań

Wróć na bloga
umowa najmu mieszkania

5 minut czytania

Umowa najmu mieszkania – co powinna zawierać

Znajdź obowiązkowe elementy umowy najmu mieszkania i problemów. Zabezpiecz swoje interesy i swoją nieruchomość.

świadectwo energetyczne Lublin

4 minuty czytania

Profesjonalne świadectwo energetyczne Lublin

Poszukujesz świadectw energetycznych dla nieruchomości w Lublinie? Zamów szybko i tanio u nas! Świadectwo energetyczne, certyfikat, audyt

ile kosztuje swiadectwo energetyczne

3 minuty czytania

Ile kosztuje świadectwo energetyczne, czy jest grzywna za brak

Dowiedz się, ile kosztuje świadectwo energetyczne dla budynku oraz jakie są konsekwencje za jego brak. Wszystko o procedurze i grzywnie.