Przejdź do głównej treści
świadectwo energetyczne Lublin

4 minuty czytania

27 maja 2024

Profesjonalne świadectwo energetyczne Lublin

Poszukujesz świadectw energetycznych dla nieruchomości w Lublinie? Zamów szybko i tanio u nas! Świadectwo energetyczne, certyfikat, audyt

świadectwo energetyczne Lublin

Świadectwa Energetyczne Lublin

Rynek nieruchomości w Lublinie dynamicznie się rozwija, przyciągając zarówno lokalnych mieszkańców, jak i inwestorów z całej Polski. Charakterystyczne dla Lublina jest połączenie historycznego dziedzictwa z nowoczesnością, co widać w ofercie nieruchomości od zabytkowych kamienic na Starym Mieście po nowoczesne apartamentowce w dzielnicy Czechów. Lublin, jako ważne centrum edukacyjne z renomowanymi uniwersytetami, przyciąga wielu studentów, co napędza rynek wynajmu mieszkań. Inwestorzy komercyjni również dostrzegają potencjał Lublina, czego dowodem są liczne nowe biurowce i centra handlowe. Stabilny wzrost cen nieruchomości oraz rosnące zainteresowanie nowymi projektami deweloperskimi świadczą o atrakcyjności tego miasta dla inwestorów.

Świadectwo energetyczne Lublin dla mieszkania, domu, lokalu i budynku

Sprzedajesz lub wynajmujesz nieruchomość w Lublinie? Musisz mieć aktualne świadectwo energetyczne. W Lublinie codziennie odbywa się wiele transakcji, więc szybkie i łatwe uzyskanie certyfikatu energetycznego jest bardzo ważne. Oferujemy Ci pełne wsparcie i informacje na temat zamówienia świadectwa, bez wychodzenia z domu. Pamiętaj, że brak tego dokumentu do sprzedaży lub wynajmu nieruchomości może skutkować grzywną do 5 tysięcy złotych.

Świadectwo charakterystyki energetycznej zawiera dane o zużyciu energii potrzebnej do ogrzania budynku lub jego części (na przykład mieszkania) oraz o energii potrzebnej do ogrzania ciepłej wody. Pozwala to ocenić, jak efektywnie budynek korzysta z energii w zakresie ogrzewania, wentylacji, chłodzenia i oświetlenia. Jeśli zamierzasz sprzedać mieszkanie, będziesz potrzebować certyfikatu energetycznego dla tego konkretnego lokalu. Nie wystarczy świadectwo dla całego budynku, które możesz dostać od spółdzielni czy administracji. Zamów świadectwo na e-certyfikator.pl, aby mieć pewność, że zostanie ono wykonane przez specjalistę z odpowiednimi uprawnieniami wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Certyfikat energetyczny Lublin – Sprawdź jakie to proste 

Wypełnij formularzOpłać zamówienieOdbierz świadectwo

Zamów świadectwo energetyczne w Lublinie 

swiadectwo energetyczne mieszkanie warszawa swiadectwo energetyczne dom warszawa swiadectwo energetyczne lokal warszawa swiadectwo energetyczne budynek warszawa
Mieszkanie Dom Lokal Budynek

Kiedy posiadanie świadectwa charakterystyki energetycznej w Lublinie jest obowiązkowe

Do wynajmu i sprzedaży nieruchomości

Zgodnie z prawem właściciel nieruchomości, która jest wynajmowana musi posiadać certyfikat energetyczny. Brak świadectwa może skutkować grzywną nawet do 5 tyś zł. Ten sam wymóg dotyczy osoby sprzedające nieruchomość. Ważne świadectwo energetyczne będzie potrzebne notariuszowi, który odnotuje w akcie notarialnym informacje o nim. Jeżeli właściciel mieszkania nie ma świadectwa, notariusz wpisze ten fakt to aktu i pouczy o konsekwencji, czyli możliwej grzywnie. Obowiązek posiadania świadectwa energetycznego w przypadku sprzedaży lub wynajmu był w prawie już od wielu lat. Konsekwencje za brak, czyli kara grzywny jest w ustawie od dnia 28 kwietnia 2023 roku. Obowiązek posiadania świadectwa dotyczy nie tylko mieszkań i domów, ale również budynków lub lokali usługowych.  

Charakterystyka energetyczna budynku do oddania do użytkowania

Posiadanie aktualnego świadectwa energetycznego jest obowiązkowe, kiedy właściciel domu chce go oddać do użytkowania. Innymi słowy, do złożenia zawiadomienia o zakończeniu budowy konieczny jest dokument potwierdzający efektywność energetyczną obiektu. Sama dokumentacja projektowa, nawet jeżeli zawiera informacje o projektowanej charakterystyce energetycznej, czyli rocznym zapotrzebowaniu na energię, nie wystarczy. Świadectwo charakterystyki energetycznej to dokument, który potwierdza faktyczną efektywność energetyczną budynku a nie tylko tą planowaną. 

Świadectwo energetyczne lub audyt energetyczny budynku w Lublinie – do dotacji i kredytu

Obecnie w Polsce jest możliwość uzyskania wielu dotacji, dofinansowań w zakresie efektywności energetycznej, a dokładniej, na jej poprawę. W ramach dotacji właściciele swoich nieruchomości mogą otrzymać środki na np. wymianę okien, ocieplenie domu czy na wymianę kotła grzewczego. Dotacje są dostępne w mieście Lublin jak i na obszarze innych miast. Aby uzyskać zwrot kosztów lub ulgi często właściciel musi zadbać o dokumentację taką jak audyt energetyczny Lublin (np. do programu Czyste Powietrze). Świadectwo energetyczne jest wymagane najczęściej do kredytów udzielanych na preferencyjnych warunkach lub do programu Mój  Prąd. Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem audytu energetycznego twojej nieruchomości skontaktuj się z nami. 

Pytania i odpowiedzi na temat świadectwa charakterystyki energetycznej w Lublinie 

Czy posiadanie świadectwa energetycznego jest obowiązkowe

Wynajmowany lub sprzedawany lokal mieszkalny, użytkowy, dom lub budynek muszą posiadać świadectwo energetyczne, po to, aby potencjalni nabywcy lub najemcy mogli świadomie podjąć decyzję o zakupie lub najmie, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na energię danej nieruchomości.  To bardzo ważne, ponieważ w ostatnich miesiącach ceny energii potrzebnej do ogrzania nieruchomości lub przygotowania ciepłej wody, znacznie wzrosły. 

Jeżeli nie planujesz sprzedaży lub wynajmu nieruchomości w Lublinie, nie musisz sporządzać świadectwa charakterystyki energetycznej.   

Proces uzyskania świadectwa energetycznego – jak zamówić

Sprawdź jakie to proste. Tylko kilka kliknięć wystarczy, aby zamówić świadectwo dla mieszkania, domu, lokalu a nawet całego budynku. Wejdź na stronę https://e-certyfikator.pl i kliknij w formularz. Na podstawie podanych przez Ciebie informacji oraz dodatkowych danych, które nasi audytorzy zbierają samodzielnie, przygotujemy dla Ciebie dokument. Bez wychodzenia z domu, w 5 minut możesz dokonać zamówienia.

Do wypełnienia formularza potrzebne są informacje takie jak adres, powierzchnia, sposób ogrzewania lokalu oraz ciepłej wody. Oprócz tego z listy rozwijalnej wybierz z jakiego materiału zbudowany jest budynek oraz czy jest ocieplony. Sprawdź jakie to proste.

W razie pytań, jesteśmy pod telefonem 7 dni w tygodniu. Jeżeli wypełnienie formularz nie jest dla Ciebie wygodne, napisz do nas. Przyjmujemy również zamówienia drogą mailową.

Który dokument wybrać: audyt energetyczny czy certyfikat energetyczny

Sporządzenie świadectwa energetycznego jest konieczne, kiedy sprzedajesz lub wynajmujesz nieruchomość. Służy on ocenie efektywności energetycznej przez kupującego lub najemcę. Sytuacje w których świadectwo charakterystyki energetycznej jest wymagane, opisuje ustawa. Audyt energetyczny to inny dokument, bardziej szczegółowy i kompleksowy. Jest konieczny na przykład do uzyskania dofinansowania na kompleksową termomodernizację w programie Czyste Powietrze. Tak jak certyfikat, opisuje on zapotrzebowanie na energię w danej nieruchomości oraz dodatkowo zawiera informację o możliwościach poprawy efektywności energetycznej domu lub przedsiębiorstwa. Chcesz poznać więcej szczegółów na temat audytu lub świadectw – wypełnij nasz formularz kontaktowy

Na co zwrócić uwagę wybierając wykonawcę świadectwa charakterystyki energetycznej Lublin

Świadectwo charakterystyki energetycznej jest ważne i legalne, tylko wtedy, kiedy przygotuje je osoba posiadająca uprawnienia. Nadaje je Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Osoba uprawniona do przygotowania świadectw widnieje w centralnym rejestrze. Drugim warunkiem jest to, aby audytor który wykonuje certyfikat energetyczny w Lublinie zarejestrował dokument w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków. Samo sporządzenie świadectwa nie wystarczy. Dokument musi posiadać numer nadany przez MRiT oraz podpis (cyfrowy lub fizyczny) audytora z uprawnieniami. Na e-certyfikator.pl wykonujemy świadectwa, które zaakceptuje notariusz czy urząd. Zamów certyfikat energetyczny na e-certyfikator.pl Nawet w 24h otrzymasz od nas dokument. 

Jakie są korzyści posiadania świadectwa energetycznego dla mieszkańców Lublina

W Polsce posiadanie świadectwa charakterystyki energetycznej jest obowiązkowe przy sprzedaży, wynajmie lub budowie nieruchomości. Brak tego dokumentu może skutkować nałożeniem kar finansowych, co czyni jego posiadanie nie tylko korzystnym, ale i koniecznym z punktu widzenia prawa. Dokument ten dostarcza informacji o zużyciu energii w budynku lub mieszkaniu, co pomaga inwestorom i najemcom zrozumieć, jakie są koszty eksploatacji budynku lub lokalu. Pozwala to na podejmowanie świadomych decyzji dotyczących inwestycji w samą nieruchomość oraz w poprawę efektywności energetycznej i odnawialne źródła energii. 

Dlaczego warto zamówić świadectwo charakterystyki energetycznej Lublin na e-certyfikator.pl

  • Zamów świadectwo online – bez wychodzenia z domu
  • Świadectwo otrzymasz w ciągu 24h
  • Zamawiając świadectwo na e-certyfikator.pl oszczędzasz czas i pieniądze
  • Otrzymasz świadectwo przygotowane przez audytora z licencją

Sprawdź podobne artykuły

Sprawdź artykuły dotyczące mieszkań

Wróć na bloga
świadectwo energetyczne Katowice

4 minuty czytania

Świadectwo Energetyczne Katowice

Potrzebujesz świadectwa energetycznego w Katowicach? Zamów online na e-certyfikator.pl Zgodność z wymogami energetycznymi, legalne certyfikaty

swiadectwa energetyczne rzeszow

4 minuty czytania

Profesjonalne świadectwa energetyczne Rzeszów

Potrzebujesz profesjonalnego świadectwa energetycznego w Rzeszowie? Zamów certyfikat online na e-certyfikator.pl Tylko legalne świadectwa

świadectwo energetyczne Toruń

3 minuty czytania

Świadectwo energetyczne Toruń – profesjonalny certyfikat

Zamów profesjonalne świadectwo energetyczne Toruń! Szybka i dokładna ocena efektywności energetycznej – skontaktuj się nami