Przejdź do głównej treści
swiadectwa energetyczne rzeszow

4 minuty czytania

02 czerwca 2024

Profesjonalne świadectwa energetyczne Rzeszów

Potrzebujesz profesjonalnego świadectwa energetycznego w Rzeszowie? Zamów certyfikat online na e-certyfikator.pl Tylko legalne świadectwa

swiadectwa energetyczne rzeszow

Świadectwa Energetyczne Rzeszów

Rynek nieruchomości w Rzeszowie charakteryzuje się dynamicznym rozwojem, co przyciąga zarówno mieszkańców, jak i inwestorów z całego kraju. Miasto, będące stolicą Podkarpacia, oferuje szeroką gamę nowoczesnych mieszkań i domów, szczególnie w dzielnicach takich jak Nowe Miasto i Drabinianka. W ostatnich latach obserwuje się wzrost cen nieruchomości, co wynika z rosnącego popytu na atrakcyjne lokalizacje blisko centrum oraz kampusu Uniwersytetu Rzeszowskiego. Rzeszów, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą i licznymi inwestycjami w sektorze technologicznym, staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do życia. Ponadto, rozwój nowoczesnych projektów deweloperskich w dzielnicach takich jak Wilkowyja przyciąga młode rodziny szukające spokojnego, ale dobrze skomunikowanego miejsca do zamieszkania. Świadectwa energetyczne Rzeszów? Zamów online na e-certyfikator.pl 

Świadectwo charakterystyki energetycznej Rzeszów – co to jest

Świadectwo charakterystyki energetycznej, nazywane również certyfikatem energetycznym to dokument, który sporządza się, aby dowiedzieć się jaka jest efektywność energetyczne budynku, lokalu mieszkalnego lub używkowego. Efektywność energetyczna wskazuje nam jakie jest zużycie energii koniecznej do ogrzania budynku lub części budynku oraz do podgrzania ciepłej wody użytkowej. Certyfikat charakterystyki energetycznej staje się w Polsce coraz popularniejszym dokumentem, ponieważ jest niezbędny przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. Od  28 kwietnia 2023 roku za brak dokumentu grozi grzywna nawet 5 tyś zł. 

Certyfikat energetyczny Rzeszów – sprawdź jakie to proste

Wypełnij formularzOpłać zamówienieOdbierz świadectwo

Zamów świadectwo energetyczne w Rzeszowie

swiadectwo energetyczne mieszkanie warszawa swiadectwo energetyczne dom warszawa swiadectwo energetyczne lokal warszawa swiadectwo energetyczne budynek warszawa
Mieszkanie Dom Lokal Budynek

Kiedy potrzebne jest świadectwo energetyczne w Rzeszowie

Wykonanie świadectwa dla twojej nieruchomości jest obowiązkowe w kilku przypadkach, takich jak: 

Wynajem lub sprzedaż nieruchomości

Jeżeli planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość, musisz posiadać aktualne świadectwo budynku lub lokalu. Zgodnie z ustawą o charakterystyce energetycznej budynków, informacja o efektywności energetycznej jest konieczna już w momencie ogłaszania mieszkania (lub domu) do sprzedaży. Informacja o charakterystyce energetycznej budynku może zachęcić potencjalnych nabywców i najemców stanowić punkt przetargowy w negacjach. Świadectwo należy przekazać nabywcom lub najemcom najpóźniej w momencie podpisywania umowy. Brak aktualnego świadectwa charakterystyki energetycznej może opóźnić lub nawet uniemożliwić sfinalizowanie transakcji i skutkować grzywną w wysokości nawet 5 tysięcy zł. 

Oddanie domu do użytkowania 

Aktualne świadectwo energetyczne jest również konieczne, jeżeli ubiegasz się o pozwolenie na użytkowanie wybudowanego domu. Właściciel nieruchomości zleca sporządzenie świadectwa, aby dokument ten dołączyć wraz z pozostałą dokumentacją oraz dokumentami od kierownika budowy do wniosku składanego do urzędu. Projektowana charakterystyka energetyczne nieruchomości, która jest częścią projektu budowlanego nie wystarczy. Konieczne jest sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej, które potwierdzi czy stan faktyczny budynku, ze szczególnym uwzględnieniem efektywności energetycznej obiektu, jest zgodny z projektowanym. Brak świadectwa energetycznego oznacza w tym przypadku brak możliwości złożenia kompletnej dokumentacji niezbędnej do dokonania odbioru budynku. 

Dotacje, kredyty ze wsparciem

Bez wychodzenia z domu możesz zamówić sporządzenie świadectwa dla dotacji lub kredytu ze wsparciem. Programy dofinansowujące poprawę efektywności energetycznej, takie jak Mój Prąd czy kredyty “eko” wymagają dokumentacji potwierdzającej zużycie energii w danym budynku lub lokalu. Są to zwykle świadectwa energetyczne budynków (lub ich części) lub audyt energetyczny. 

Pytania i odpowiedzi – świadectwa energetyczne Rzeszów

Jak najłatwiej zamówić świadectwo charakterystyki energetycznej w Rzeszowie

Certyfikat energetyczny budynku lub części budynku najłatwiej zamówić online. Wejdź na e-certyfikator.pl i sprawdź jakie to proste. Do oceny energetycznej wystarcz wypełnić formularz, podając podstawowe informacje o mieszkaniu czy domu. Świadectwa energetyczne wykonujemy zwykle w 1-2 robocze. Koszt świadectwa zamówionego online jest znacznie niższy niż sporządzenie świadectw w bardziej tradycyjny sposób. Świadectwo zamówione na e-certyfikator.pl jest zawsze zarejestrowane w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków, dzięki czemu masz pewność, że jest legalne i zautoryzowane w bazie Ministerstwa Rozwoju i Technologii. 

Czy są kary za brak świadectwa

Jeżeli wynajmujesz mieszkanie i nie przekazałeś kopii informacji o charakterystyce energetycznej lokalu najemcy, może liczyć się z grzywną aż do 5 tysięcy złotych. Tyle wynosi grzywna za brak świadectwa charakterystyki energetycznej. Nie czekaj dłużej, aby uzyskać świadectwo energetyczne wystarczy kilka podstawowych informacji na temat twojego mieszkania. Cena świadectwa energetycznego zamówionego na e-certyfikator.pl to niecałe 300zł. 

W przypadku sprzedaży nieruchomości i braku certyfikatu, notariusz wpisze ten fakt do aktu notarialnego i pouczy o grożącej grzywnie. 

Ile kosztuje świadectwo energetyczne nieruchomości

Koszt sporządzania świadectw dla mieszkań w dużych miastach takich jak Rzeszów waha się od kilkuset nawet do 1000zł. Koszty dla domu, budynku i lokalu usługowego są dużo wyższe. Na e-certyfikator.pl oferujemy tanie certyfikaty energetyczne. Dlaczego? Bo pracujemy z wykwalikowanymi audytorami, którzy mają ogromne doświadczenie w temacie sporządzania świadectw energetycznych, dzięki czemu wiele informacji “mają w głowie”. Nie tracą czasu na szukanie, dowiadywanie się. Drugim powodem jest to, że dane wypełnione w formularzu trafiają do naszych audytorów w uporządkowanym i ustrukturyzowanym formacie, co czyni ich pracę szybszą i bardziej wydajną. 

Czy świadectwo energetyczne online jest legalne

Każde świadectwo zamawiane na e-certyfikator.pl jest przygotowane przez audytora posiadającego kwalifikacje potwierdzone przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Te kwalifikacje są konieczne do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej oraz do tego, aby uzyskać dostęp do bazy MRiT. Audytor gotowe świadectwo wgrywa na serwer ministerstwa, tam zostaje mu nadany numer (nadany przez ministerstwo) a następnie audytor pobiera zautoryzowany dokument z nadanym numerem i podpisuje go dodatkowo podpisem (elektronicznym lub fizycznym). Zgodnie z prawem tylko taki dokument jest ważny. 

Certyfikat energetyczny i audyt energetyczny budynku w Rzeszowie – jaka jest różnica

Wykonanie świadectwa energetycznego skupia się na policzeniu energii koniecznej do ogrzania danej  powierzchni oraz ciepłej wody użytkowej. To kilku stronnicowy dokument opisujący stan obecny nieruchomości uwzględniając czynniki dotyczące efektywności energetycznej. 

Audyt energetyczny jest konieczny przy ubieganiu się na przykład o dofinasowanie z  programu Czyste Powietrze. To raport, który oprócz informacji o energii związanej z użytkowaniem budynku zawiera proponowane prace termomodernizacyjne, konieczne do poprawy wydajności energetycznej. 

Czy wystarczy wypełnić formularz, żeby zamówić świadectwo energetyczne

Na e-certyfikator.pl zamówisz świadectwo wypełniając formularz i dołączając zdjęcie i/lub rzuty (w zależności od rodzaju budynku). Tak więc, wypełnij, opłać i gotowe, resztą my się zajmiemy.

Jak najszybciej uzyskać świadectwo na lokal użytkowy

Potrzebujesz świadectwa dla lokalu użytkowego? Skontaktuj się z nami. Już pod koniec czerwca 2024 roku na naszej stronie będzie dostępny również formularz dla lokalu. Teraz przyjmujemy zamówienia drogą mailową. 

Kto może sporządzić certyfikat energetyczny Rzeszów

Do sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej jest wymagane nie tylko doświadczenie, ale też formalne potwierdzenie Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Znając imię i nazwisko audytora możesz sprawdzić, czy został on/ ona wpisany do centralnego rejestru osób upoważnionych do sporządzania świadectw. Link do strony znajdziesz tu. e-certyfikator.pl współpracuje tylko z audytorami posiadającymi kwalifikacje. Sprawdź na przykład Jacek Pasela numer uprawnień 27722.    

Jak sprawdzić czy audytor ma uprawnienia do przygotowania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku

Wejdź na stronę internetową (link) i wpisz imię i nazwisko danej osoby. Możesz sprawdzić czy widnieje w bazie prowadzonej przez MRiT. 

Czy posiadanie świadectwa energetycznego jest obowiązkowe

Świadectwo charakterystyki energetycznej jest obowiązkowe dla właścicieli nieruchomości, którzy planują wynająć lub sprzedać nieruchomość. Jeżeli nie planujesz tego robić, na chwilę obecną (czerwiec 2024) świadectwo nie jest obowiązkowe dla każdego. W 2023 ogłoszone były plany wprowadzenia tego obowiązku od 2024, ale do dziś nie zostały skonkretyzowane. Kolejną datą na wprowadzenie sporych zmian w zakresie certyfikatów będzie rok 2026. Do tego czasu Polska musi wprowadzić na przykład klasy energetyczne dla budynków, czyli oznaczenia podobnego do oznaczeń na AGD. 

Dlaczego warto zamówić świadectwo charakterystyki energetycznej Rzeszowie na e-certyfkator.pl

  • Zamów świadectwo online – bez wychodzenia z domu
  • Świadectwo otrzymasz w ciągu 24h
  • Zamawiając świadectwo na e-certyfikator.pl oszczędzasz czas i pieniądze
  • Otrzymasz świadectwo przygotowane przez audytora z licencją

Sprawdź podobne artykuły

Sprawdź artykuły dotyczące mieszkań

Wróć na bloga
świadectwo energetyczne Katowice

4 minuty czytania

Świadectwo Energetyczne Katowice

Potrzebujesz świadectwa energetycznego w Katowicach? Zamów online na e-certyfikator.pl Zgodność z wymogami energetycznymi, legalne certyfikaty

świadectwo energetyczne Toruń

3 minuty czytania

Świadectwo energetyczne Toruń – profesjonalny certyfikat

Zamów profesjonalne świadectwo energetyczne Toruń! Szybka i dokładna ocena efektywności energetycznej – skontaktuj się nami

świadectwa energetyczne bydgoszcz

4 minuty czytania

Świadectwa energetyczne Bydgoszcz

Potrzebujesz świadectwa energetycznego nieruchomości w Bydgoszczy? Zamów świadectwo bez wychodzenia z domu!