Przejdź do głównej treści
świadectwa energetyczne kielce

4 minuty czytania

10 czerwca 2024

Świadectwa energetyczne Kielce – sprawdź ceny już od 239 zł!

Potrzebujesz świadectwa energetycznego w Kielcach? Sprawdź ceny już od 239 zł profesjonalna obsługa, na e-certyfikator.pl. Zapewniamy terminowość.

świadectwa energetyczne kielce

Świadectwa Energetyczne Kielce

Czy wiesz, że większość osób w Polsce nie wie, co to jest świadectwo energetyczne i kiedy jest potrzebne? To poważny problem. Brak tego dokumentu przy sprzedaży lub wynajmie może kosztować grzywną do 5.000 zł. Dlatego właściciele nieruchomości w Kielcach korzystają z usług naszej firmy e-certyfikator.pl. Oferujemy  świadectwa energetyczne już od 239 zł brutto. Świadectwa energetyczne Kielce? Sprawdź jak zamówić.

Firma e-certyfikator.pl zajmuje się tworzeniem certyfikatów dla różnych typów budynków. Mamy w ofercie certyfikaty zarówno dla lokali mieszkalnych, jak i użytkowych. Wszyscy nasi audytorzy są doświadczeni i wpisani do rejestru ministerialnego (MRiT). Gwarantujemy szybkie wykonanie dokumentu. Jego gotowa wersja może być dostarczona już po 24 godzinach.

Kluczowe informacje:

  • Świadectwa energetyczne w Kielcach już od 239 zł brutto
  • e-certyfikator.pl oferuje szybką realizację zamówień – nawet w 24 godziny
  • Świadectwo ważne jest przez 10 lat
  • Nieposiadanie dokumentu grozi karą do 5.000 zł 
  • Zatrudniamy tylko doświadczonych audytorów z uprawnieniami

Czym są świadectwa energetyczne Kielce?

Świadectwo energetyczne to dokument, który opisuje, jak dużo energii potrzebuje dany budynek . Służy to do określenia, ile energii zużywa dany lokal na ogrzewanie pomieszczeń lub chłodzenie oraz na podgrzanie wody użytkowej. Najważniejsze w nim są informacje o tym, jak efektywnie budynek zużywa energię.

Kiedy są wymagane świadectwa energetyczne w Kielcach?

Posiadanie świadectwa jest konieczne przy sprzedaży lub wynajmie budynku lub jego części. Jest wymagane także, gdy chcemy oddać dom do użytkowania. Konieczne jest również w przypadku ubieganie się o dofinansowanie z programów mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynku. 

W Polsce konieczne jest również do uzyskania dofinansowania ze specjalnych programów rządowych. Takich jak “Moje Ciepło” oraz preferencyjne kredyty. 

Konsekwencje braku świadectwa energetycznego

Jeśli nie mamy certyfikatu energetycznego, przy sprzedaży czy wynajmie domu czy mieszkania, grozi nam kara grzywny aż do 5 tys. złotych. Notariusz zobowiązany jest o tym poinformować sprzedającego i wpisać do aktu notarialnego informację, że certyfikat nie został przekazany nowemu właścicielowi. Brak świadectwa może spowodować, że transakcja kupna- sprzedaży nie dojdzie do skutku. Zmiany w prawie w tym obszarze nastąpiły 28 kwietnia 2023 roku i za brak dokumentu została wprowadzona kara grzywny. Obowiązek posiadania certyfikatu był już od wielu lat, jednak nie był przestrzegany przez właścicieli nieruchomości. 

Świadectwa energetyczne Kielce – oferta

Wypełnij formularzOpłać zamówienieOdbierz świadectwo

Świadectwo dla lokalu mieszkalnego

e-certyfikator.pl zapewnia świadectwa energetyczne dla budynków mieszkalnych oraz użytkowych. Domu, mieszkania, budynki, hale, magazyny i inne nieruchomości, które wymagają świadectwa energetycznego są w naszej ofercie. Ceny certyfikatów zaczynają od 239 zł brutto. Gotowy dokument może być u Ciebie już w ciągu 24h. 

Świadectwo dla lokalu użytkowego

Dla lokali użytkowych typu biura czy sklepy, Certyfikat energetyczny jest również konieczny, jeżeli planujesz sprzedaż lub wynajem części nieruchomości. Kosztuje on 449 zł  i otrzymasz je w ciągu 1-2 dni roboczych. 

Świadectwo dla części budynku

Jeśli potrzebujesz świadectwa dla części budynku, na przykład dla lokalu, skorzystaj z naszej pomocy. Cena usługi rozpoczyna się od 849zł i zależy od powierzchni budynku, a czas potrzebny na jego przygotowanie to około 5 dni roboczych.

Proces uzyskania – świadectwa energetyczne Kielce- sprawdź jakie to proste

swiadectwo energetyczne mieszkanie kielce swiadectwo energetyczne dom kielce swiadectwo energetyczne lokal kielce swiadectwo energetyczne budynek kielce
Mieszkanie Dom Lokal Budynek

Na początek trzeba wybrać, dla jakiego typu nieruchomości chcemy świadectwo. Może to być budynek mieszkalnyużytkowy lub tylko jego część. Wybierz rodzaj nieruchomości i przejdź do odpowiedniego formularza na stronie e-certyfikator.pl

Kiedy już sprecyzujesz rodzaj nieruchomości, czas wypełnić formularz online. Trzeba podać dane techniczne dotyczące budynku. Nasi audytorzy sprawdzą dokładność przesłanych danych i ewentualnie kontaktujemy się z Tobą, aby je potwierdzić.

Płatność i weryfikacja danych

Teraz należy dokonać płatności online. Po jej wykonaniu audytor może przejść do tworzenia świadectwa energetycznego. Wcześniej jednak sprawdzi, czy dane są poprawne.

Otrzymanie gotowego świadectwa

Klient dostaje gotowe świadectwo drogą mailową lub mailem oraz w wersji papierowej. elektroniczna wersja, zgodnie z prawem jest wersją akceptowaną tak samo jak papierowa. Dokument w wersji pdf gotowy do wydruku prześlemy mailem i możesz się nim posługiwać, ponieważ posiada podpis audytora (cyfrowy) oraz posiada numer nadany przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. 

Dlaczego warto wybrać naszą firmę?

e-certyfikator.pl zatrudnia doświadczony zespół audytorów. Każdy audytor jest wpisany do rejestru MRiT, zajmują się również wykonywaniem audytów energetycznych oraz wszyscy audytorzy mają ubezpieczenie OC.

Szybka realizacja zamówień

e-certyfikator.pl – klienci cenią nasze szybkie działania, indywidualne podejście do klienta oraz profesjonalizm. Sprawdź co mówią o nas nasi klienci. Oferujemy świadectwa energetyczne bardzo szybko i profesjonalnie. 

Konkurencyjne ceny

W Kielcach, e-certyfikator.pl posiada konkurencyjne ceny. Cena dla mieszkania to 239 zł brutto, 419zł dla domu oraz 449zł dla lokalu użytkowego . Koszt przygotowania charakterystyki energetycznej budynku rozpoczyna się od 849zł. 

Wniosek

Świadectwo energetyczne to kluczowy dokument, którego potrzebujesz w wielu przypadkach. Jest potrzebny przy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, mieszkania własnościowego, domu, lokalu użytkowego oraz budynku. Ważne świadectwo energetyczne to dokument konieczny przy wynajmie wynajmie oraz przy otrzymywaniu pozwolenia na użytkowanie budynku. Firma e-certyfikator.pl świadczy profesjonalne usługi w Kielcach oraz w innych miastach w Polsce. Zagwarantuje ci szybką realizacjękonkurencyjne ceny oraz wysoką jakość.

Wybierając usługi e-certyfikator.pl, masz pewność, że dostaniesz legalny i zgodny z normami dokument. Możesz też liczyć na doświadczony zespół audytorów. Zaoferują ci kompleksową obsługę.

Świadectwo energetyczne to więcej niż tylko wymóg prawny. To krok w stronę bardziej zrównoważonej przyszłości. Dzięki e-certyfikator.pl, właściciele nieruchomości w Kielcach szybko mogą spełnić wymogi prawne związane z dokumentacją i jednocześnie poprawić atrakcyjność i wartość rynkową swoich nieruchomości.

FAQ

Czym jest świadectwo charakterystyki energetycznej?

Świadectwo charakterystyki energetycznej pokazuje zapotrzebowanie na energię do ogrzania (chłodzenia) budynku lub jego części. Wykazuje, jak efektywny jest dany budynek lub lokal pokazując zużycie energii, biorąc pod uwagę źródła ciepła oraz termoizolacyjność. 

W jakich sytuacjach jest wymagane posiadanie świadectwa energetycznego?

Właściciel nieruchomości potrzebuje świadectwa przy sprzedaży albo wynajmie nieruchomości. Potencjalny nabywca lub najemca zapewne są zainteresowani kosztami związanymi z utrzymanie nieruchomości. Potrzebne jest ono także do oddania nowego budynku do użytkowania, sam projekt budowlany i projektowana charakterystyka energetyczna nie wystarczą. 

Jakie są konsekwencje braku świadectwa energetycznego?

Brak świadectwa w czasie sprzedaży lub wynajmu może skończyć się grzywną do 5 tys. zł. Notariusz informuje o tej karze, a jej brak zapisuje w akcie. Może to też utrudnić lub spowolnić transakcję.

Jakie rodzaje świadectw energetycznych oferuje e-certyfikator.pl?

e-certyfikator.pl ma świadectwa dla różnych rodzajów budynków i ich części. Usługi zaczynają się od 239 zł brutto dla budynków mieszkalnych. Dla budynków użytkowych to 449 zł, a dla budynków – 849 zł.

Jak wygląda proces uzyskania świadectwa energetycznego na stronie e-certyfikator.pl?

Najpierw klient wybiera rodzaj nieruchomości i wypełnia formularz na stronie. Potem opłaca usługę. Audytor szybko sporządza świadectwo, które klient dostaje gotowe do wydruku w kilka dni.

Dlaczego warto wybrać firmę e-certyfikator.pl do sporządzenia świadectwa energetycznego?

e-certyfikator.pl to profesjonalna firma z doświadczonymi audytorami. Gwarantuje szybką obsługę, dobre ceny i wysoką jakość usług. 

Jak posiadanie świadectwa energetycznego może pomóc w uzyskaniu dofinansowania?

Świadectwo jest potrzebne w programach finansowych jak “Moje Ciepło”. Dzięki niemu można dostać więcej pieniędzy na poprawę efektywności energetycznej budynku.

Kto jest uprawniony do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej

Do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej jest wymagane nie tylko wykształcenie oraz wiedza w zakresie efektywności energetycznej nieruchomości, ale również potwierdzenie kompetencji wydane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Osoby uprawnione do przygotowania świadectw widnieją w bazie MRiT, która jest opublikowana na stronach internetowych i ogólnie dostępna. 

Sprawdź podobne artykuły

Sprawdź artykuły dotyczące mieszkań

Wróć na bloga
ile kosztuje swiadectwo energetyczne mieszkania

5 minut czytania

Ile kosztuje świadectwo energetyczne? Sprawdź od czego zależy cena

Ile kosztuje świadectwo charakterystyki energetycznej mieszkania? Ceny wahają się od 250 zł do 1500 zł. Sprawdź od czego zależą

wykaz audytorow energetycznych

4 minuty czytania

Wykaz audytorów energetycznych – Osoby uprawnione do sporządzania świadectw

Świadectwo charakterystyki energetycznej to dokument, który ocenia efektywność energetyczną budynku lub lokalu mieszkalnego. Dokument ten jest wymagany w Polsce przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości, aby dostarczyć potencjalnym nabywcom lub najemcom informacji o zużyciu energii i kosztach eksploatacji. Nie każda osoba może sporządzić świadectwo. Konieczne są kwalifikacje, wiedza i przede wszystkim uprawnienia do sporządzania świadectw. Kto […]

certyfikat energetyczny

4 minuty czytania

Jak uzyskać certyfikat energetyczny budynku? Zamów online od 239zł

Profesjonalne świadectwo charakterystyki energetycznej budynku. Dowiedz się więcej na temat certyfikatu energetycznego i zamów online już dzisiaj.