Przejdź do głównej treści
jak zamówić świadectwo energetyczne online

2 minuty czytania

06 grudnia 2023

Jak zamówić świadectwo energetyczne online?

Od kwietnia 2023, aby sprzedać mieszkanie lub dom musisz posiadać świadectwo energetyczne nieruchomości. Sprawdź jak zamówić je online.

Jacek Pasela e-certyfikator.pl

Jacek Pasela

Od kwietnia 2023, aby sprzedać mieszkanie lub dom musisz posiadać świadectwo energetyczne nieruchomości. To samo dotyczy wynajmu – jeżeli wynajmujesz dom lub mieszkanie musisz posiadać certyfikat, nawet jeżeli umowę najmu podpisałeś przed kwietniem 2023. Świadectwo możesz zamówić kontaktując się bezpośrednio z wybraną osobą lub zamówić świadectwo energetyczne online – bez wychodzenia z domu, bez umawiania się na oględziny mieszkania.

Na czym polega zamówienie świadectwa energetycznego online

Zamówienie online to najprostszy i najszybszy dla ciebie sposób, żeby zamówić dokumentu. Wystarczy wejść na stronę, na przykład e-certyfikator.pl/formularz-mieszkanie. Formularz jest podzielony na kilka części – na początku potrzebne będą dane zamawiającego, adres mieszkania i podstawowe dane takie jak powierzchnia czy rok oddania do użytkowania. Kolejna część zawiera pytania dotyczące samego mieszkania, czyli np. sposób ogrzewania, informacje na temat okien itp.

Do formularza dołącz zdjęcie budynku z zewnątrz. Taki jest wymóg Ministerstwa Rozwoju, aby na świadectwie znalazło się zdjęcie. I to w zasadzie koniec. Klikasz „Prześlij formularz i zapłać”. My zajmujemy się resztą czyli przygotowaniem świadectwa dla ciebie.

Jeżeli masz wątpliwości czy dobrze rozumiesz, co należy wpisać w formularzu najedz na (i) umieszczone w konkretnym polu a wyświetli ci się podpowiedź. Dodatkowo możesz też odpalić w tle nasz filmik instruktarzowy (link do niego jest również na górze strony z formularzem). Tam też znajdziesz sporo podpowiedzi.

Jak zamówić świadectwo online jeżeli nie mam wszystkich informacji

Jeżeli masz wątpliwości z czego np. zbudowany jest blok masz kilka możliwości, żeby się dowiedzieć.

  1. Zapytać sąsiada lub w administracji
  2. Jeżeli administracja nie będzie chciała udzielić ci informacji przez telefon – napisz do nas przez formularz kontaktowy (link) lub bezpośrednio na adres [email protected]. Prześlemy ci formularz, który przekażesz administracji z prośbą o wypełnienie.
  3. Zawsze możesz do nas zadzwonić. Postaramy się podpowiedzieć jak mierzyć długość ścian lub sprawdzić iluszybowe są okna.

Kiedy i jak otrzymam świadectwo

Po wysłaniu formularza zostaniesz przekierowany na stronę Płatności24 przez którą możesz zapłacić Blik-iem, kartą lub przelewem. My zaczynamy działać od razu po otrzymaniu formularza, dzięki czemu świadectwo jest gotowe w ciągu 24h. Pamiętaj proszę, że aby świadectwo było ważne, musimy je wgrać na stronę Ministerstwa Rozwoju i zarejestrować w bazie świadectw. Czasami strona rządowa nie działa, co może wydłużyć te 24h o kilka godzin.

Certyfikat energetyczny wysyłamy mailem (forma pdf z podpisem kwalifikowanym). Jeżeli chcesz dodatkowo otrzymać wersję papierową – oczywiście jest taka możliwość. Wystarczy, że zaznaczysz tą opcję podczas składania zamówienia.

Czym się różni świadectwo energetyczne zamówione online od „tradycyjnego”

Absolutnie niczym, poza zapewne ceną i tym ile czasu musisz poświęcić na spotkania z osobą, która przygotowuje świadectwa na podstawie oględzin a tym ile czasu zajmuje wypełnienie formularza.

Każde zamówione u nas (na stronie e-certyfikator.pl) świadectwo jest przygotowane przez audytora posiadającego uprawnienia potwierdzone przez Ministerstwo Rozwoju. Świadectwa przygotowuje Jacek Pasela nr uprawnień 27722 – sprawdź (link).

Dodatkowo każde świadectwo posiada swój indywidualny numer nadany przez portal ministerstwa. Tylko takie świadectwo – posiadające numer – jest ważnym dokumentem.

Dlaczego świadectwa zamawiane online są tańsze

Znasz powiedzenie „czas to pieniądz”?  Zamawiając świadectwo online i ty i my oszczędzamy sporo czasu. Nie musimy się umawiać na spotkania, dostosowywać do kalendarza drugiej strony. Cenny czas, który „tradycyjny” audytor poświęca na spotkanie i gromadzenie danych, weryfikację ich itp. Dodatkowo oszczędzając na kosztach dojazdu.

W razie pytań lub wątpliwości – skontaktuj się z nami.  

Sprawdź podobne artykuły

Sprawdź artykuły dotyczące mieszkań

Wróć na bloga
ile kosztuje swiadectwo energetyczne mieszkania

5 minut czytania

Ile kosztuje świadectwo energetyczne? Sprawdź od czego zależy cena

Ile kosztuje świadectwo charakterystyki energetycznej mieszkania? Ceny wahają się od 250 zł do 1500 zł. Sprawdź od czego zależą

wykaz audytorow energetycznych

4 minuty czytania

Wykaz audytorów energetycznych – Osoby uprawnione do sporządzania świadectw

Świadectwo charakterystyki energetycznej to dokument, który ocenia efektywność energetyczną budynku lub lokalu mieszkalnego. Dokument ten jest wymagany w Polsce przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości, aby dostarczyć potencjalnym nabywcom lub najemcom informacji o zużyciu energii i kosztach eksploatacji. Nie każda osoba może sporządzić świadectwo. Konieczne są kwalifikacje, wiedza i przede wszystkim uprawnienia do sporządzania świadectw. Kto […]

certyfikat energetyczny

4 minuty czytania

Jak uzyskać certyfikat energetyczny budynku? Zamów online od 239zł

Profesjonalne świadectwo charakterystyki energetycznej budynku. Dowiedz się więcej na temat certyfikatu energetycznego i zamów online już dzisiaj.