Przejdź do głównej treści

1 minuta oglądania

Czy student ma obowiązek się zameldować

Czy student ma obowiązek zameldować się? W ciągu 30 dni od zakwaterowania każdy student ma obowiązek zameldować się na pobyt czasowy.

Czy student ma obowiązek zameldować się w wynajmowanym mieszkaniu? Co do zasady w ciągu 30 dni od zakwaterowania w akademiku lub wynajmowanym mieszkaniu każdy student ma obowiązek zameldować się na pobyt czasowy. Wynika to z tego, że w Polsce nadal funkcjonuje obowiązek meldunkowy. No właśnie nadal funkcjonuje, ale jest fikcją. Zameldowanie nie ma żadnego realnego znaczenia i jest prawem martwym. OK, ale czy są w takim razie jakieś benefity z tego, że się zamelduję? Są gminy, które dla osób, które są w nich zameldowane i płacą w nich podatki oferują zniżki na przykład na bilety komunikacji miejskiej czy tańszy abonament na parkowanie w strefie.

A Ty meldujesz się za każdym razem, kiedy zmieniasz adres?

Masz pytania dotyczące nieruchomości? Zapraszam do kontaktu.

Sprawdź podobne nagrania

Może któreś Cię zainteresuje

Wróć na podstronę wideo
upadłość konsumencka

1 minuta oglądania

W zeszłym roku zbankrutowali wszyscy mieszkańcy Opoczna?

Aż 21 tysięcy osób ogłosiło upadłość konsumencką w 2023. To tyle ile mieszka w Opocznie czy Sandomierzu, uwzględniając również dzieci.

Gdzie w Polsce są najtańsze mieszkania

1 minuta oglądania

Gdzie są w Polsce najtańsze mieszkania?

Gdzie są w Polsce najtańsze mieszkania? Skupiając się na rynku pierwotnym i miastach wojewódzkich najtańsze mieszkania znajdziemy w Gorzowie Wielkopolskim.