Przejdź do głównej treści

1 minuta oglądania

Sprzedajesz mieszkanie lub dom?

Sprzedajesz mieszkanie lub dom? Musisz posiadać aktualne świadectwo charakterystyki energetycznej. Dokument musisz okazać notariuszowi w trakcie podpisywania aktu notarialnego i przekazać go kupującym. Na potwierdzenie notariusz zwykle wpisuje numer świadectwa do umowy. Jeżeli nie posiadasz certyfikatu energetycznego, notariusz również wpisze informacje o braku dokumentu do umowy sprzedaży. Za brak świadectwa energetycznego grozi grzywna nawet 5 tysięcy złotych.

Musisz posiadać aktualne świadectwo charakterystyki energetycznej. Dokument musisz okazać notariuszowi w trakcie podpisywania aktu notarialnego i przekazać go kupującym. Na potwierdzenie notariusz zwykle wpisuje numer świadectwa do umowy. Jeżeli nie posiadasz certyfikatu energetycznego, notariusz również wpisze informacje o braku dokumentu do umowy sprzedaży. Za brak świadectwa energetycznego grozi grzywna nawet 5 tysięcy złotych.

Potrzebujesz świadectwa energetycznego dla mieszkania lub domu?

Sprawdź podobne nagrania

Może któreś Cię zainteresuje

Wróć na podstronę wideo
upadłość konsumencka

1 minuta oglądania

W zeszłym roku zbankrutowali wszyscy mieszkańcy Opoczna?

Aż 21 tysięcy osób ogłosiło upadłość konsumencką w 2023. To tyle ile mieszka w Opocznie czy Sandomierzu, uwzględniając również dzieci.

Gdzie w Polsce są najtańsze mieszkania

1 minuta oglądania

Gdzie są w Polsce najtańsze mieszkania?

Gdzie są w Polsce najtańsze mieszkania? Skupiając się na rynku pierwotnym i miastach wojewódzkich najtańsze mieszkania znajdziemy w Gorzowie Wielkopolskim.