Przejdź do głównej treści
certyfikat energetyczny

2 minuty czytania

25 kwietnia 2024

Certyfikat energetyczny – świadectwo energetyczne zamów online

Zamów certyfikat energetyczny online i otrzymaj świadectwo charakterystyki energetycznej bez wychodzenia z domu. Sprawdź aktualne ceny już teraz!

e-certyfikator.pl

Jacek Pasela

Świadectwo energetyczne, znane również jako certyfikat energetyczny, jest kluczowym dokumentem wymaganym przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. Świadectwo to zawiera informacje o efektywności energetycznej budynku, umożliwiając potencjalnym nabywcom lub najemcom ocenę zużycia energii w danym lokalu. Wymagania te weszły w życie prawie 10 lat temu, jednak od 28 kwietnia 2023 obowiązują grzywny za brak dokumentu. 

Świadectwo energetyczne

Certyfikat energetyczny możesz zamówić online, dzięki temu, cała procedura może być załatwiona szybko i wygodnie, bez konieczności wychodzenia z domu.

Zamówienie certyfikatu w trybie online

Aby zamówić świadectwo energetyczne online, wystarczy wejść na stronę internetową https://e-certyfikator.pl/#zamow-certyfikat i wypełnić formularz  zamówienia dostępny na naszej platformie. Po podaniu niezbędnych informacji dotyczących twojej nieruchomości, specjaliści uprawnieni do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej, posiadający kwalifikacje potwierdzone wpisem do centralnego rejestru charakterystyki energetycznej, przystąpią do realizacji zamówienia. 

Sporządzenie świadectwa energetycznego dostępne 24h

Jeśli potrzebujesz świadectwa energetycznego pilnie, usługi sporządzenia tego dokumentu online oferują możliwość uzyskania go nawet w ciągu 24 godzin. Dzięki temu, bez dodatkowych opóźnień, będziesz mógł spełnić wymagania dotyczące efektywności energetycznej przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. Na stronie e-certyfikator.pl nie doliczamy dodatkowych opłat za tryb expres. Jeżeli zależy ci na czasie, napisz w komentarzu na kiedy potrzebujesz dokumentu lub zadzwoń do nas. Dla twojej wygody pracujemy 7 dni w tygodniu

Certyfikat energetyczny

Świadectwo charakterystyki energetycznej dla budynków zawiera kluczowe informacje dotyczące zużycia energii, rodzaju ogrzewania, oraz efektywności energetycznej nieruchomości, czyli zapotrzebowania na energię do ogrzania lokalu. 

Zamówienie certyfikatu bez konieczności wychodzenia z domu

Siedzisz na swojej ulubionej sofie, oglądasz Netfix i zamawiasz – sprawdź jakie to proste. Dzięki tej formie zamówienia, cała procedura może być wygodnie i szybko załatwiona, bez konieczności opuszczania domu.

Certyfikat energetyczny konieczny do sprzedaży mieszkania

Zgodnie z przepisami, posiadanie certyfikatu charakterystyki energetycznej jest obligatoryjne przy zawieraniu umowy sprzedaży lub wynajmu lokalu mieszkalnego. Jeżeli osoba sprzedająca nie będzie posiadała certyfikatu notariusz opisze to w akcie notarialnym i pouczy cię o grożącej grzywnie wynoszącej obecnie do 5 tysięcy złotych. Kara grzywny została wprowadzona do rozporządzenia i obowiązuje od dnia 28 kwietnia 2023. Świadectwo jest również wymagane w przypadku wynajmu budynku lub części budynku (na przykład części domu). 

Uzyskanie dokumentu w formie elektronicznej

Procedura sporządzania certyfikatu energetycznego poprzez zgłoszenie danych w formularzu jest niewątpliwie wygodna i skuteczna. Usługi w tym zakresie pozwalają na otrzymanie świadectwa nawet w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia, co jest istotne w kontekście szybkiej transakcji sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. 

Kiedy nie trzeba wykonywać audytu

Prawo przewiduje szczególne rodzaje nieruchomości, dla których certyfikat energetyczny nie jest konieczny. Dotyczy to między innymi budynków lub lokali, które są wykorzystywane sezonowo. Istnieją również inne wyjątki, takie jak obiekty wpisane do rejestru zabytków lub obiekty tymczasowe. W tych przypadkach odpowiednie organy decydują, czy spełnione są warunki zwolnienia z obowiązku posiadania certyfikatu energetycznego.

Kto decyduje o tym, czy świadectwo jest potrzebne

Decyzja o konieczności posiadania certyfikatu energetycznego dla danej nieruchomości wynika z rozporządzenia. W większości przypadków to właściciel nieruchomości lub osoba odpowiedzialna za transakcję wynajmu lub sprzedaży musi zadbać o uzyskanie świadectwa energetycznego. W razie wątpliwości warto skonsultować się z specjalistą ds. audytu energetycznego, który pomoże określić potrzeby w zakresie certyfikacji energetycznej.

Znaczenie posiadania świadectwa energetycznego dla nieruchomości

Posiadanie aktualnego świadectwa energetycznego jest istotne zarówno dla właścicieli nieruchomości, jak i potencjalnych nabywców czy najemców. Dokument ten informuje o efektywności energetycznej budynku czy lokalu, co ma znaczenie przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych czy ocenie zużycia energii. Dzięki certyfikatowi energetycznemu można również podjąć działania mające na celu poprawę wydajności energetycznej nieruchomości.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy

Sprawdź podobne artykuły

Sprawdź artykuły dotyczące mieszkań

Wróć na bloga
umowa najmu mieszkania

5 minut czytania

Umowa najmu mieszkania – co powinna zawierać

Znajdź obowiązkowe elementy umowy najmu mieszkania i problemów. Zabezpiecz swoje interesy i swoją nieruchomość.

świadectwo energetyczne Lublin

4 minuty czytania

Profesjonalne świadectwo energetyczne Lublin

Poszukujesz świadectw energetycznych dla nieruchomości w Lublinie? Zamów szybko i tanio u nas! Świadectwo energetyczne, certyfikat, audyt

ile kosztuje swiadectwo energetyczne

3 minuty czytania

Ile kosztuje świadectwo energetyczne, czy jest grzywna za brak

Dowiedz się, ile kosztuje świadectwo energetyczne dla budynku oraz jakie są konsekwencje za jego brak. Wszystko o procedurze i grzywnie.