Przejdź do głównej treści

1 minuta oglądania

Czy zawsze potrzebne jest świadectwo energetyczne?

Czy zawsze potrzebne jest świadectwo charakterystyki energetycznej? Jeżeli sprzedajesz lub wynajmujesz mieszkanie lub dom – tak.

Czy zawsze potrzebne jest świadectwo charakterystyki energetycznej? Zacznijmy od tego, że jeżeli twoja nieruchomość jest miejscem kultu religijnego to nie potrzebujesz świadectwa charakterystyki energetycznej. Nie jest ono też potrzebne, jeżeli twoja nieruchomość podlega ochronie zabytków. Nie jest też wymagane świadectwo charakterystyki energetycznej, jeżeli nieruchomość używana jest krócej niż 4 miesiące w roku, na przykład dla domku letniskowego. Nie wymaga go też budynek, który ma powierzchnię mniejszą niż 50 metrów kwadratowych.

Ale co najważniejsze, jeżeli nie sprzedajesz lub nie wynajmujesz swojej nieruchomości to nie potrzebujesz świadectwa charakterystyki energetycznej. No ale gdyby było ci potrzebne to zapraszam.

Sprawdź podobne nagrania

Może któreś Cię zainteresuje

Wróć na podstronę wideo
upadłość konsumencka

1 minuta oglądania

W zeszłym roku zbankrutowali wszyscy mieszkańcy Opoczna?

Aż 21 tysięcy osób ogłosiło upadłość konsumencką w 2023. To tyle ile mieszka w Opocznie czy Sandomierzu, uwzględniając również dzieci.

Gdzie w Polsce są najtańsze mieszkania

1 minuta oglądania

Gdzie są w Polsce najtańsze mieszkania?

Gdzie są w Polsce najtańsze mieszkania? Skupiając się na rynku pierwotnym i miastach wojewódzkich najtańsze mieszkania znajdziemy w Gorzowie Wielkopolskim.