Przejdź do głównej treści

Świadectwo energetyczne w pigułce – blog

Sprawdź artykuły pełne wiedzy i porad dotyczących świadectwa energetycznego nieruchomości oraz zagadnień prawnych.

dokumenty do sprzedaży mieszkania wlasnościowego

3 minuty czytania

Dokumenty potrzebne do sprzedaży mieszkania własnościowego

Zdecydowałeś się na sprzedaż mieszkania. I co dalej? To naprawdę poważna decyzja i wymaga dobrego przygotowania oraz organizacji. A oprócz tego…cierpliwości. Zanim zrobisz zdjęcia i przygotujesz ogłoszenie sprawdź jakie dokumenty będą potrzebne do sprzedaży mieszkania.

co to jest akt własności

2 minuty czytania

Co to jest akt własności

Sprzedajesz mieszkanie? Zastanawiasz się jakie dokumenty będą wymagane przez notariusza? Lista jest dość długa, dlatego nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę. Zacznij od aktu własności. Co to jest akt własności i jak wygląda?

świadectwo energetyczne dla miejsca postojowego

3 minuty czytania

Świadectwo energetyczne dla miejsca postojowego

Świadectwo energetyczne to jeden z obowiązkowych dokumentów, które trzeba przedstawić do sprzedaży nieruchomości takich jak mieszkanie czy dom. A co z garażem? A dokładniej chodzi o miejsce postojowe w garażu podziemnym? Czy sprzedaż takiego miejsca wymaga świadectwa energetycznego?

wakacje kredytowe

2 minuty czytania

Wakacje kredytowe – tylko dla wybranych

Zgodnie z projektem ustawy, z wakacji kredytowych będą mogły skorzystać osoby, które zaciągnęły kredyt nie większy niż 400tyś. Kwota ta odnosi się do kapitału zaciągniętego kredytu, czyli bez opłat czy odsetek. Jeżeli ktoś zaciągnął kredyt wyższy niż 400tyś, ale niższy niż 800tyś musi trochę pogłówkować i dobrze przeliczyć czy kwalifikuje się na wakacje kredytowe 2024.

jak sprzedac mieszkanie bez podatku

3 minuty czytania

Jak sprzedać mieszkanie bez podatku?

Czy wiesz, że sprzedaż mieszkania wiąże się z koniecznością zapłaty podatku? Nie daj się zaskoczyć. Lepiej sprawdź przed sprzedażą czy podatek się należy. I zastanów się, jak go uniknąć – oczywiście w pełni legalnie i zgodnie z możliwościami jakie daje prawo podatkowe.

jak oszczedzic na domowych rachunkach

2 minuty czytania

Pozbądź się złych nawyków i oszczędzaj kilkaset zł rocznie

Czy da się zmniejszyć zużycie energii, gazu, wody bez inwestowania w nowe, energooszczędne urządzenia? Oczywiście. Wystarczy, zmienisz kilka prostych nawyków. Szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym. Pozbądź się złych nawyków i oszczędź nawet kilkaset zł rocznie

świadectwo energetyczne

2 minuty czytania

Co ma wspólnego świadectwo energetyczne z zawartością twojego portfela?

Świadectwo energetyczne to „rozmowa”  o przyszłości twojego portfela. A raczej o jego zasobności, o pieniądzach, o wydatkach czy jak wolisz kosztach utrzymania mieszkania lub domu. Dziś pogadamy o mieszkaniu, a dokładniej o tym, które informacje ze świadectwa pokazują ci ile kasy wydajesz na utrzymanie swoich czterech kątów.

Masz konkretne pytanie? Sprawdź nasze pytania i odpowiedzi

FAQ

Preferujesz format wideo? Zobacz nasze nagrania

Wideo