Przejdź do głównej treści
swiadectwo energetycznne wroclaw

6 minut czytania

15 maja 2024

Świadectwo charakterystyki energetycznej Wrocław

Potrzebujesz świadectwa energetycznego dla nieruchomości we Wrocławiu? Zamów certyfikat od 239 zł, sprawdź ofertę na świadectwo energetyczne Wrocław! e-certyfikator.pl

swiadectwo energetycznne wroclaw

Świadectwo charakterystyki energetycznej Wrocław

Wrocław, perła Dolnego Śląska, to miasto o bogatej historii i niezwykłym uroku. Znany ze swojego malowniczego Starego Miasta, z kamiennymi uliczkami pełnymi kawiarni i zabytkowych kamienic, Wrocław zachwyca każdego. Oferowanie tu do sprzedaży lub wynajmu mieszkania, lokalu lub domu wymaga posiadania aktualnego świadectwa energetycznego przez właściciela nieruchomości. Za brak ważnego dokumentu grozi grzywna. Warto więc zadbać o certyfikat energetyczny już dziś. We Wrocławiu, gdzie rynek nieruchomości jest bardzo aktywny, szybkie i niedrogie uzyskanie świadectwa energetycznego jest nieocenione. Oferujemy kompleksowe informacje, które pomogą Ci zrozumieć, jak zamówić ten dokument, nie wychodząc z domu.

Świadectwo energetyczne dla lokalu, mieszkania, domu we Wrocławiu

Świadectwo charakterystyki energetycznej (SChE) to oficjalny raport zawierający szczegółowe informacje na temat efektywności energetycznej danego budynku. Dokument ten precyzyjnie prezentuje zużycie energii potrzebnej do podgrzania wody użytkowej oraz utrzymania odpowiedniego poziomu ciepła w mieszkaniu, domu lub lokalu. Potocznie nazywane certyfikatami charakterystyki energetycznej, SChE są kluczowymi dokumentami podczas sprzedaży lub wynajmu nieruchomości.

Przy zamawianiu SChE na platformie e-certyfikator.pl masz pewność, że zostanie on przygotowany przez specjalistę posiadającego niezbędne uprawnienia do sporządzania takich świadectw, które zostały wydane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Aby SChE było zgodne z obowiązującym prawem, każde świadectwo jest rejestrowane przez uprawnionego audytora w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków prowadzonym przez Ministerstwo Rozwoju. W ten sposób każde świadectwo otrzymuje unikalny numer identyfikacyjny, co potwierdza jego legalność i ważność.

Sprawdź jakie to proste

Wypełnij formularzOpłać zamówienieOdbierz świadectwo

Zamów świadectwo energetyczne – Wrocław

swiadectwo energetyczne mieszkanie warszawa swiadectwo energetyczne dom warszawa swiadectwo energetyczne lokal warszawa swiadectwo energetyczne budynek warszawa
Mieszkanie Dom Lokal Budynek

Kiedy potrzebujesz świadectwa energetycznego

Do wynajmu oraz sprzedaży nieruchomości we Wrocławiu

W ofercie sprzedaży lub wynajmu nieruchomości we Wrocławiu niezbędne jest posiadanie aktualnego świadectwa energetycznego. To istotny dokument, który odgrywa kluczową rolę od chwili wprowadzenia nieruchomości na rynek. W praktyce oznacza to, że gdy planujesz sprzedaż mieszkania lub domu, jednym z dokumentów, których oczekuje potencjalny nabywca, jest świadectwo charakterystyki energetycznej dla danego mieszkania lub domu we Wrocławiu. Brak tego dokumentu może utrudnić finalizację transakcji, dlatego warto zadbać o jego posiadanie.

Podobne zobowiązania dotyczą również właścicieli lokali mieszkalnych przeznaczonych do wynajmu. Oni również muszą dysponować aktualnym świadectwem energetycznym i dostarczyć kopię tego dokumentu najemcy. Warto uwzględnić ten fakt w umowie najmu, aby wszystkie strony miały pewność, że przestrzegane są obowiązujące przepisy dotyczące świadectw energetycznych. Brak dokumentu może skutkować grzywną nawet 5tyś zł.

Oddanie domu do użytkowania we Wrocławiu i okolicy

Aby móc oddać dom do użytkowania, niezbędny jest certyfikat energetyczny budynku. Nie wystarczy jedynie projekt budowlany oraz projektowana charakterystyka – istotne jest wykonanie świadectwa po zakończeniu budowy, aby zweryfikować zgodność domu z obowiązującymi normami prawnymi. Warto pamiętać, że jeśli rozpoczęto budowę ponad 10 lat temu i wydane zostało pozwolenie na budowę oparte na przestarzałych normach, to dom musi przynajmniej spełniać normy EP z 2017 roku. Ta informacja ma szczególne znaczenie dla osób, które nabyły niedawno ukończoną budowę rozpoczętą ponad dekadę temu i chcą teraz przystąpić do procedury oddania domu do użytkowania.

Dotacje, kredyty, dofinansowania dla województwa dolnośląskiego

W trosce o ochronę środowiska i zwalczanie problemu smogu, lokalne władze we Wrocławiu podejmują liczne inicjatywy mające na celu poprawę jakości powietrza. Jednym z istotnych działań jest udzielanie dofinansowań na wymianę kotłów grzewczych oraz na poprawę izolacji cieplnej budynków. Redukcja zużycia energii pierwotnej przekłada się nie tylko na oszczędności finansowe, ale również na poprawę czystości powietrza. Programy wspierające są dostępne dla mieszkańców Wrocławia oraz pobliskich regionów, z możliwością także skorzystania z programów o zasięgu ogólnokrajowym, takich jak np. Czyste Powietrze. W większości przypadków, aby uzyskać wsparcie finansowe lub korzystać z preferencyjnych warunków kredytowych, konieczne jest posiadanie aktualnego świadectwa charakterystyki energetycznej.

Czy każdy mieszkaniec Wrocławia musi posiadać certyfikat energetyczny

Posiadanie świadectwa energetycznego nie jest jeszcze obowiązkowe dla wszystkich właścicieli czy użytkowników nieruchomości. Tylko w przypadku sprzedaży lub wynajmu mieszkania albo oddania domu do użytkowania, dokument jest konieczny. Jeżeli nie planujesz sprzedawać lub wynajmować swojej nieruchomości we Wrocławiu, nie oddajesz domu do użytkowania lub nie ubiegasz się o dotację lub kredyt, do którego potrzebne jest świadectwo, obowiązek posiadania tego dokumentu Cię jeszcze nie dotyczy.

W jaki sposób mogę uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej we Wrocławiu

Sprawdź jakie to proste. Tylko kilka kliknięć wystarczy, aby zamówić świadectwo dla mieszkania, domu czy lokalu. Wejdź na stronę https://e-certyfikator.pl i wybierz interesujący Cię formularz. Wypełnij go podając podstawowe informacje na temat nieruchomości i wyślij do nas. W razie pytań, jesteśmy pod telefonem 7 dni w tygodniu. Jeżeli wypełnienie formularz nie jest dla Ciebie wygodne, napisz do nas. Przyjmujemy również zamówienia drogą mailową.

Do wypełnienia formularza potrzebne są informacje takie jak adres, powierzchnia, sposób ogrzewania lokalu oraz ciepłej wody. Oprócz tego z listy rozwijalnej wybierz z jakiego materiału zbudowany jest budynek oraz czy jest ocieplony. Sprawdź jakie to proste.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy certyfikatu energetycznego we Wrocławiu

Czy świadectwo we Wrocławiu wystawi audytor posiadający uprawnienia?

Każde świadectwo zamówione na e-certyfiaktor.pl jest przygotowane przez audytora wpisanego do centralnego rejestru prowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Numer uprawnień możesz sprawdzić na naszej głównej stronie. A wpis do rejestru – klikając tutaj

Wszyscy nasi audytorzy mają kwalifikacje i wykształcenie wymagane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Zamówiony u nas certyfikat jest w pełni legalny i akceptowany na przykład przez notariusza, bank lub przy odbiorze domu.

Ile kosztuje świadectwo energetyczne we Wrocławiu?

W dużych miastach ceny usług są zazwyczaj wyższe i mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Ale nie u nas! Na e-certyfikator.pl zamówisz świadectwo już od 259zł, a do tego otrzymasz je nawet w 24h. Nie przepłacaj – wypełnij formularz i wyślij. Często organizujemy akcje promocyjne dzięki czemu certyfikat możesz zamówić na przykład 20zł taniej.

Czy świadectwo energetyczne we kosztuje tyle samo co w innych miastach? Od czego zależy jego cena?

Na e-certyfikator.pl mamy jeden cennik dla całej Polski. Cena mieszkania, domu i lokalu jest stała. Cena certyfikatu dla budynku zależy od jego powierzchni użytkowej. 

Ile czasu zajmuje wypełnienie formularza

Wypełnienie dokumentu online to 3-5 minut. Oprócz formularza konieczne są również załączniki takie jak zdjęcie lub rzuty – w przypadku domu (wymóg wynikający z przepisów).

Po co zostały wprowadzone świadectwa energetyczne

Świadectwo energetyczne, znane również jako świadectwo charakterystyki energetycznej, to dokument, który przedstawia informacje o zużyciu energii oraz klasyfikacji energetycznej nieruchomości. Znajdziesz na nim informacje o efektywności energetycznej nieruchomości a tym samym o kosztach ogrzewania lokalu, domu lub mieszkania. Obowiązek przekazania świadectwa nowemu właścicielowi lub osobie wynajmującej jest w prawie od 2014 roku. W krajach takich jak na przykład Portugalia, informacja o klasie energetycznej mieszkania jest jedną z najważniejszych danych w ogłoszeniu.

Co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej budynku?

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku to szczegółowy dokument pokazujący efektywność energetyczną całego budynku, na przykład kamienicy, bloku lub hali produkcyjnej. Świadectwo zawiera także informacje o charakterystyce energetycznej budynku, w tym o jego zapotrzebowaniu na energię. Informacje na temat zużycia energii na m2 dla całego budynki i poszczególnych lokali w tym budynku będą się od siebie różnić, ponieważ na średnią efektywność energetyczną określonego lokalu ma wpływ np. zysk ciepła związany z wystawą południową.

Kiedy posiadanie świadectwa energetycznego będzie obowiązkowe dla wszystkich

Według zapowiedzi rządu z 2023 roku, świadectwo energetyczne dla wszystkich budynków lub części budynków miało być obowiązkowe od 2024 roku. Wymóg ten nie został jednak wdrożony a kolejna data nie została ogłoszona.  

Jak długo ważny jest certyfikat energetyczny we Wrocławiu

Świadectwo charakterystyki energetycznej we Wrocławiu oraz w innych miastach jest ważne przez 10 lat. Traci ono jednak ważność przed upływem 10 lat jeżeli w mieszkaniu, domu lub budynku zostanie przeprowadzona jakakolwiek termomodernizacja (np. ocieplenie budynku, wymiana okien itp.).

Jak uzyskać świadectwo energetyczne we Wrocławiu

Proces uzyskania świadectwa to tylko 3 kroki. Wystarczy wejść na stronę e-certyfikator.pl, wybrać i wypełnić formularz a następnie opłacić zamówienie. Informacje z formularza trafiają do naszych audytorów, którzy na podstawie danych oraz swojej wiedzy i informacji dodatkowo uzyskanych z innych źródeł przygotowują świadectwo zgodnie z wymogami ustawy o charakterystyce energetycznej budynków. 

Świadectwo energetyczne we Wrocławiu – dlaczego jest ważne

Rynek nieruchomości we Wrocławiu jest bardzo aktywny i dynamiczny, odzwierciedlając rosnące zainteresowanie mieszkańców oraz inwestorów. Stolica Dolnego Śląska cieszy się stabilnym popytem na mieszkania zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach. Wrocław oferuje bogatą ofertę zarówno nowych inwestycji mieszkaniowych, jak i zabytkowych kamienic, co przyciąga zarówno młodych profesjonalistów, jak i rodziny poszukujące stabilności. Wysoki poziom infrastruktury, liczne atrakcje kulturalne oraz rozwinięta baza edukacyjna sprawiają, że Wrocław jest atrakcyjnym miejscem do życia i inwestowania w nieruchomości. Jednocześnie, konkurencja na rynku sprawia, że ceny mieszkań mogą być stosunkowo wysokie, jednak nadal atrakcyjne w porównaniu z innymi dużymi miastami w Polsce.

Świadectwa energetyczne zostały wprowadzone w celu oceny i informowania o efektywności energetycznej budynków oraz ich wpływie na środowisko. Ich głównym celem jest zapewnienie transparentności i dostarczenie użytkownikom informacji na temat zużycia energii przez dany budynek. Dzięki świadectwom energetycznym, właściciele, najemcy i potencjalni nabywcy nieruchomości mogą porównywać różne budynki pod względem ich efektywności energetycznej i podejmować świadome decyzje dotyczące zakupu, wynajmu czy modernizacji budynków. Ponadto, wprowadzenie świadectw energetycznych ma na celu promowanie oszczędności energii, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz poprawę jakości powietrza.

Chcesz dowiedzieć czy Twoje mieszkanie jest efektywne energetycznie?  Zamów świadectwo. 

Dlaczego warto zamówić świadectwo charakterystyki energetycznej Wrocław na e-certyfikator.pl

  • Zamów świadectwo online – bez wychodzenia z domu
  • Świadectwo otrzymasz w ciągu 24h
  • Zamawiając świadectwo na e-certyfikator.pl oszczędzasz czas i pieniądze
  • Otrzymasz świadectwo przygotowane przez audytora z licencją

Działamy na terenie całej Polski

Sprawdź podobne artykuły

Sprawdź artykuły dotyczące mieszkań

Wróć na bloga
umowa najmu mieszkania

5 minut czytania

Umowa najmu mieszkania – co powinna zawierać

Znajdź obowiązkowe elementy umowy najmu mieszkania i problemów. Zabezpiecz swoje interesy i swoją nieruchomość.

świadectwo energetyczne Lublin

4 minuty czytania

Profesjonalne świadectwo energetyczne Lublin

Poszukujesz świadectw energetycznych dla nieruchomości w Lublinie? Zamów szybko i tanio u nas! Świadectwo energetyczne, certyfikat, audyt

ile kosztuje swiadectwo energetyczne

3 minuty czytania

Ile kosztuje świadectwo energetyczne, czy jest grzywna za brak

Dowiedz się, ile kosztuje świadectwo energetyczne dla budynku oraz jakie są konsekwencje za jego brak. Wszystko o procedurze i grzywnie.