Przejdź do głównej treści

Świadectwo energetyczne w pigułce – wideo

Sprawdź nasze filmy pełne wiedzy i porad dotyczących świadectwa energetycznego nieruchomości oraz zagadnień prawnych.

1 minuta oglądania

Jak uniknąć zatrucia czadem we własnym domu?

Każdego roku ponad 100 osób umiera z powodu zatrucia czadem a około 2 tysiące jest podtrutych. Dlaczego we własnym domu możemy się zatruć i umrzeć?
Czad jest nazywany “cichym zabójcą”, nie da się go wyczuć, bo nie ma zapachu, nie ma barwy i na dodatek jest łatwopalny. Pierwsze objawy zatrucia to senność, zmęczenie czy kaszel bywają mylone z symptomami grypy czy przeziębienia.

jak zaoszczedzic na ogrzewaniu

1 minuta oglądania

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu mieszkania lub domu

Frustrują cię ciągle rosnące rachunki za ogrzewanie? Podam ci 3 powody, dla których warto pomyśleć o inteligentnych termostatach na grzejniki.

świadectwo energetyczne

1 minuta oglądania

Czy kierownik budowy może nie podpisać oświadczenia do odbioru

Wybudowałeś dom wszystko pięknie, cacy. Podczas budowy wprowadzone zostały tylko mało istotne zmiany z punktu widzenia prawa budowlanego. No i przychodzi czas na odbiór a kierownik mówi, że nie podpisze oświadczenia. Może tak się stać. Niestety tak, jeżeli wprowadzone zmiany miały wpływ na charakterystykę energetyczną budynku to kierownik budowy nie może potwierdzić, że budynek został wykonany zgodnie z projektem i spełnia obowiązujące normy. A jeżeli potrzebujesz uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej dla swojego mieszkania lub domu to zapraszam na e-certyfikator.pl

Sprzedaż nieruchomości

1 minuta oglądania

Czy tylko cena ma znaczenie przy sprzedaży nieruchomości?

Slogan znanej sieci obuwniczej mówi cena czyni cuda. I oczywiście możesz tą zasadę zastosować chcąc sprzedać swoją nieruchomość szybko. Ale co zrobić, aby sprzedać szybko i w dobrych pieniądzach? Po pierwsze odpowiednio przygotuj swój dom lub mieszkanie. Po drugie odpowiedz sobie na pytanie kto jest twoim klientem i mów do niego w ogłoszeniach. Po trzecie przygotuj dobre zdjęcia. Po czwarte ustal odpowiednią cenę.. Taką która będzie adekwatna do stanu mieszkania i tego co oferuje konkurencja No i po piąte zaangażuj się w proces sprzedaży. Samo wystawienie ogłoszenia to jeszcze nie sukces.

mieszkanie krakow

1 minuta oglądania

Jak oszczędzić kilkanaście tyś kupując pierwsze mieszkanie?

Kupuję swoje pierwsze mieszkanie lub dom na rynku wtórnym? Wiesz, że możesz zaoszczędzić kilkanaście tysięcy złotych, Od września tego roku (2023) obowiązuje zwolnienie z podatku od czynności cywilno-prawnych, który standardowo wynosi 2%. Czyli kupując mieszkanie za 500 tysięcy zostaje ci w kieszeni 10. Jeżeli szukasz więcej informacji lub porad związanych z rynkiem nieruchomości zaobserwuj mnie.

zakup działki

1 minuta oglądania

Co warto sprawdzić przed zakupem domu lub działki

Jeżeli kupujesz dom lub działkę to na pewno sprawdzasz lokalizację, to jak wygląda okolica, jaki jest stan domu, czy wymaga on prac czy nie, jak wygląda sąsiedztwo, czy działka jest zagospodarowana, czy ma wjazd. Weryfikujesz jak długo zajmie ci dojazd do pracy. Może nawet pójdziesz popytasz sąsiadów jak się tutaj mieszka. Potem pewnie też sprawdzasz księgę wieczystą. Ale powiedz mi czy sprawdzasz i czytasz plan zagospodarowania przestrzennego? A jeżeli go nie ma to studium kierunku w rozwoju danej miejscowości? Hmm jeżeli szukasz więcej informacji lub porad związanych z nieruchomościami to zaobserwuj mnie albo po prostu skontaktuj się ze mną.

wydanie w posiadanie

1 minuta oglądania

Co to jest wydanie w posiadanie

Co to jest to wydanie w posiadanie? W przypadku zakupu domu lub mieszkania jest to nic innego jak przekazanie nieruchomości nowemu właścicielowi. Sprzedający przekazuje wtedy stronie kupującej klucze oraz spisuje z nią, najczęściej na specjalnych protokołach, stany liczników wody, prądu, gazu, ciepła. A od tych stanów liczników nowy właściciel będzie opłacał wszystkie media a poprzedni właściciel do tego stanu liczników zostanie rozliczony. Jeżeli szukasz więcej informacji lub porad związanych z nieruchomościami to zaobserwuj mnie zostaw swój komentarz albo po prostu skontaktuj się ze mną.

Masz konkretne pytanie? Sprawdź nasze pytania i odpowiedzi

FAQ

Wolisz format pisany? Zobacz nasze artykuły na blogu

Blog