Przejdź do głównej treści

Świadectwo energetyczne w pigułce – wideo

Sprawdź nasze filmy pełne wiedzy i porad dotyczących świadectwa energetycznego nieruchomości oraz zagadnień prawnych.

Benzyna e10

1 minuta oglądania

Dlaczego starszy samochód nie pojedzie już na 95-ątce, czyli czym jest benzyna E10

Dlaczego starszy samochód nie pojedzie już na 95-ątce, czyli czym jest benzyna E10. Zacznijmy od tego, że paliwo E10 jest od lat stosowane w USA, Wielkiej Brytanii, Norwegii i 17 krajach Unii Europejskiej. To paliwo jest mieszanką benzyny i etanolu pozyskiwanego z buraków, kukurydzy czy pszenicy. To taka vege-karma dla naszych aut. 

1 minuta oglądania

Jak uzyskać dofinansowanie do remontu łazienki

Jak uzyskać dofinansowanie do remontu łazienki? Nawet 35tyś dofinansowania na remont łazienki można dostać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Czy student ma obowiązek się zameldować

1 minuta oglądania

Czy student ma obowiązek się zameldować

Czy student ma obowiązek zameldować się? W ciągu 30 dni od zakwaterowania każdy student ma obowiązek zameldować się na pobyt czasowy.

co to jest księga wieczysta

1 minuta oglądania

Co to jest Księga Wieczysta?

Zastanawia cię się co to jest ta Księga Wieczysta. Jest to nic innego jak zbiór podstawowych informacji o każdej nieruchomości. Możemy w niej znaleźć takie dane jak informacje o prawach związanych z posiadaną nieruchomością, informacje o jej lokalizacji, o tym kto jest jej właścicielem, o ograniczeniach, które wiążą się z jej rozporządzaniem oraz o hipotekach czyli obciążenia finansowych, które są na niej ustanowione. Jeżeli szukasz informacji bądź porad związanych z nieruchomościami zapraszam po więcej.

co to jest księga wieczysta

1 minuta oglądania

Marzniesz w mieszkaniu bo twój kaloryfer znowu cieknie?

Marzniesz w mieszkaniu bo twój kaloryfer znowu cieknie? Zadzwoń do spółdzielni mieszkaniowej i zgłoś usterkę.

podatek od nieruchomosci

1 minuta oglądania

Czy podatek od nieruchomości jest taki sam dla wszystkich?

Czy podatek od nieruchomości jest taki sam dla każdego? Wiesz, że za identyczną nieruchomość dwa różne podmioty mogą płacić podatek różnej wysokości? Wszystko zależy od tego kto jest właścicielem nieruchomości. Firmy płacą nawet 30 razy wyższy podatek od nieruchomości niż osoby prywatne.

umowa najmu

1 minuta oglądania

Czy można wypowiedzieć umowę najmu sms?

Czy można wypowiedzieć umowę najmu SMS-em? To zależy Jeżeli w umowie najmu nie ma zapisu, że wypowiedzenie wymaga formy pisemnej i jesteś najemcą to tak, możesz wypowiedzieć umowę SMS-em A co jeżeli jesteś wynajmującym? To zależy, czy masz podpisaną umowę najmu zwykłą czy najmu okazjonalnego A ty pozwalasz wypowiedzieć swoje umowy SMS-em?

zakup nieruchomości

1 minuta oglądania

Czy można zostać ukaranym za zakup nieruchomości

Czy można zostać ukaranym za zakup nieruchomości? Jeśli po zakupie domu, mieszkania lub działki nie dopełnisz tego obowiązku może zostać na ciebie nałożona kara grzywny, A mówię tu o obowiązku zgłoszenia w ciągu 14 dni do właściwego urzędu miasta lub gminy faktu nabycia nowej nieruchomości. Należy to zrobić po to, aby urząd mógł naliczyć nic innego jak podatek od nieruchomości dla nowego właściciela. Jeśli szukasz więcej informacji lub porad związanych z nieruchomościami to obserwuj mnie po więcej lub po prostu skontaktuj się ze mną.

świadectwo energetyczne

1 minuta oglądania

Jaka jest różnica pomiędzy zaliczką a zadatkiem

Sprzedajesz mieszkanie i nie wiesz czy wziąć zadatek czy zaliczkę? Jakie są różnice? Jeżeli przyjąłeś zadatek i kupujący się rozmyślił to możesz go zatrzymać. Jeżeli przyjąłeś zaliczkę to musisz ją już oddać. A co w drugą stronę? Jeżeli ty się rozmyślisz a masz zaliczkę to po prostu ją zwracasz. Jeżeli ty się rozmyślasz a masz zadatek to oddajesz to co dostałeś plus płacisz drugie tyle.

świadectwo energetyczne

1 minuta oglądania

Jakie informacje są w Księdze Wieczystej – dział 3

Jak w ogóle czytać Księgę wieczystą? Składa się ona z czterech działów. Czas na dział trzeci. Roszczenia i ograniczenia w rozporządzaniu. W dziale tym są informacje o tym czy ktoś ma prawo przechodzić, przejeżdżać, bądź prowadzić media przez naszą działkę lub na przykład czy ma prawo dożywotnio korzystać z naszej nieruchomości. Jeżeli ponadto prowadzone jest przeciw nam postępowanie egzekucyjne to informacja o tym może również znaleźć się w tym dziale. Na przykład od komornika.

Masz konkretne pytanie? Sprawdź nasze pytania i odpowiedzi

FAQ

Wolisz format pisany? Zobacz nasze artykuły na blogu

Blog