Przejdź do głównej treści

Świadectwo energetyczne w pigułce – wideo

Sprawdź nasze filmy pełne wiedzy i porad dotyczących świadectwa energetycznego nieruchomości oraz zagadnień prawnych.

świadectwo energetyczne

1 minuta oglądania

Jakie informacje są w Księdze Wieczystej – dział 2

Jak w ogóle czytać Księgę Wieczystą? Składa się o nas czterech działów. Dziś dział drugi. Znajdziemy tam informacje o właścicielu nieruchomości. A dokładniej dowiemy się z tego działu czy jest to jeden właściciel czy jest ich kilku. Jeżeli jest ich kilku to będziemy mogli dowiedzieć się czy jest to małżeństwo czy są to osoby ze sobą niepowiązane. A jeżeli są to osoby ze sobą niepowiązane to w jakich częściach przysługuje im dana nieruchomość.

księga wieczysta

1 minuta oglądania

Jakie informacje są w Księdze Wieczystej – dział 1

Jak w ogóle czytać księgę wieczystą? Składa się o nas czterech działów. Dziś dział pierwszy. Znajdują się tam informacje o nieruchomości, takie jak adres, powierzchnia, liczba pięter, liczba pomieszczeń czy np numer działki. Ale są tam też informacje o tym, jakie prawa przysługują nam jako właścicielowi. Czyli np czy mamy prawo przejeżdżać przez inne działki. na jakich zasadach możemy korzystać z parkingów bądź placów zabaw czy też przydomowych ogólników.

kaloryfer cieknie

1 minuta oglądania

Kaloryfer cieknie?

Marzniesz w mieszkaniu bo twój kaloryfer znowu cieknie? Zadzwoń do spółdzielni mieszkaniowej i zgłoś usterkę.Nie próbuj naprawiać kaloryfera samodzielnie, nie uszczelniaj go “macgyverką” na własną rękę. Naprawa lub wymiana nieszczelnego kaloryfera to obowiązek spółdzielni mieszkaniowej.

księga wieczysta

1 minuta oglądania

Czy każde mieszkanie musi mieć Księgę Wieczystą?

Czy każde mieszkanie musi mieć Księgę Wieczystą, żeby mogło zostać sprzedane?

1 minuta oglądania

Jakie informacje są w Księdze Wieczystej – dział 4

Jak czytać księgę wieczystą? Składa się ona z czterech działów. Czas na ostatni dział czwarty. Mówi on o hipotekach, czyli obciążeniach finansowych związanych z naszą nieruchomością. Będą tam takie dane jak: wartość hipoteki, jej waluta, czas ewentualnej spłaty oraz to czy została ustanowiona na rzecz osoby prywatnej czy jakiejś instytucji. W tym przypadku może to być bank lub Skarb Państwa lub ZUS.

Masz konkretne pytanie? Sprawdź nasze pytania i odpowiedzi

FAQ

Wolisz format pisany? Zobacz nasze artykuły na blogu

Blog