Przejdź do głównej treści

Świadectwo energetyczne w pigułce – wideo

Sprawdź nasze filmy pełne wiedzy i porad dotyczących świadectwa energetycznego nieruchomości oraz zagadnień prawnych.

księga wieczysta

1 minuta oglądania

Jakie informacje są w Księdze Wieczystej – dział 1

Jak w ogóle czytać księgę wieczystą? Składa się o nas czterech działów. Dziś dział pierwszy. Znajdują się tam informacje o nieruchomości, takie jak adres, powierzchnia, liczba pięter, liczba pomieszczeń czy np numer działki. Ale są tam też informacje o tym, jakie prawa przysługują nam jako właścicielowi. Czyli np czy mamy prawo przejeżdżać przez inne działki. na jakich zasadach możemy korzystać z parkingów bądź placów zabaw czy też przydomowych ogólników.

kaloryfer cieknie

1 minuta oglądania

Kaloryfer cieknie?

Marzniesz w mieszkaniu bo twój kaloryfer znowu cieknie? Zadzwoń do spółdzielni mieszkaniowej i zgłoś usterkę.Nie próbuj naprawiać kaloryfera samodzielnie, nie uszczelniaj go “macgyverką” na własną rękę. Naprawa lub wymiana nieszczelnego kaloryfera to obowiązek spółdzielni mieszkaniowej.

księga wieczysta

1 minuta oglądania

Czy każde mieszkanie musi mieć Księgę Wieczystą?

Czy każde mieszkanie musi mieć Księgę Wieczystą, żeby mogło zostać sprzedane?

Obrazek dekoracyjny

1 minuta oglądania

Jakie informacje są w Księdze Wieczystej – dział 4

Jak czytać księgę wieczystą? Składa się ona z czterech działów. Czas na ostatni dział czwarty. Mówi on o hipotekach, czyli obciążeniach finansowych związanych z naszą nieruchomością. Będą tam takie dane jak: wartość hipoteki, jej waluta, czas ewentualnej spłaty oraz to czy została ustanowiona na rzecz osoby prywatnej czy jakiejś instytucji. W tym przypadku może to być bank lub Skarb Państwa lub ZUS.

Masz konkretne pytanie? Sprawdź nasze pytania i odpowiedzi

FAQ

Wolisz format pisany? Zobacz nasze artykuły na blogu

Blog