Przejdź do głównej treści

Świadectwo energetyczne w pigułce – wideo

Sprawdź nasze filmy pełne wiedzy i porad dotyczących świadectwa energetycznego nieruchomości oraz zagadnień prawnych.

Certyfikat energetyczny przy sprzedaży mieszkania

1 minuta oglądania

Co będzie z cenami prądu w 2024?

Czeka nas podwyżka cen prądu nawet o sześćdziesiąt procent? Co może nas przed tym uchronić?

koszty weterynarza a polisa

1 minuta oglądania

Czy koszty wizyty u weterynarza można pokryć z ubezpieczenia mieszkania?

Martwisz się o swojego pupila jak o każdego innego członka rodziny? Sprawdź czy twoja polisa ubezpieczeniowa obejmuje również zwierzęta domowe.

przekazanie mieszkania po sprzedazy

1 minuta oglądania

Sprzedajesz mieszkanie lub dom?

Sprzedajesz mieszkanie lub dom? Musisz posiadać aktualne świadectwo charakterystyki energetycznej. Dokument musisz okazać notariuszowi w trakcie podpisywania aktu notarialnego i przekazać go kupującym. Na potwierdzenie notariusz zwykle wpisuje numer świadectwa do umowy. Jeżeli nie posiadasz certyfikatu energetycznego, notariusz również wpisze informacje o braku dokumentu do umowy sprzedaży. Za brak świadectwa energetycznego grozi grzywna nawet 5 tysięcy złotych.

wynajem mieszkania

1 minuta oglądania

Wynajmujesz komuś swoje mieszkanie?

Wynajmujesz komuś swoje mieszkanie? Musisz posiadać aktualne świadectwo charakterystyki energetycznej. Za brak świadectwa grozi grzywna nawet pięć tysięcy złotych. Obowiązek ten został wprowadzony w kwietniu tego roku. Świadectwo trzeba pokazać najemcy a najlepiej wpisać jego numer do umowy najmu. Dzięki temu najemca nie będzie mógł zarzucić ci, że nie pokazałeś mu certyfikatu.  Obowiązek ten dotyczy wszystkich. Nawet jeżeli umowa najmu została podpisana przed kwietniem.

podatek

1 minuta oglądania

Sprzedajesz mieszkanie? Pamiętaj o podatku

Sprzedajesz mieszkania a nie minęło jeszcze 5 pełnych kalendarzowych lat od kiedy go kupiłeś? Pamiętaj o podatku. 

1 minuta oglądania

Jak uniknąć zatrucia czadem we własnym domu?

Każdego roku ponad 100 osób umiera z powodu zatrucia czadem a około 2 tysiące jest podtrutych. Dlaczego we własnym domu możemy się zatruć i umrzeć?
Czad jest nazywany “cichym zabójcą”, nie da się go wyczuć, bo nie ma zapachu, nie ma barwy i na dodatek jest łatwopalny. Pierwsze objawy zatrucia to senność, zmęczenie czy kaszel bywają mylone z symptomami grypy czy przeziębienia.

jak zaoszczedzic na ogrzewaniu

1 minuta oglądania

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu mieszkania lub domu

Frustrują cię ciągle rosnące rachunki za ogrzewanie? Podam ci 3 powody, dla których warto pomyśleć o inteligentnych termostatach na grzejniki.

co to jest księga wieczysta

1 minuta oglądania

Co to jest Księga Wieczysta?

Zastanawia cię się co to jest ta Księga Wieczysta. Jest to nic innego jak zbiór podstawowych informacji o każdej nieruchomości. Możemy w niej znaleźć takie dane jak informacje o prawach związanych z posiadaną nieruchomością, informacje o jej lokalizacji, o tym kto jest jej właścicielem, o ograniczeniach, które wiążą się z jej rozporządzaniem oraz o hipotekach czyli obciążenia finansowych, które są na niej ustanowione. Jeżeli szukasz informacji bądź porad związanych z nieruchomościami zapraszam po więcej.

co to jest księga wieczysta

1 minuta oglądania

Marzniesz w mieszkaniu bo twój kaloryfer znowu cieknie?

Marzniesz w mieszkaniu bo twój kaloryfer znowu cieknie? Zadzwoń do spółdzielni mieszkaniowej i zgłoś usterkę.

świadectwo energetyczne

1 minuta oglądania

Czy kierownik budowy może nie podpisać oświadczenia do odbioru

Wybudowałeś dom wszystko pięknie, cacy. Podczas budowy wprowadzone zostały tylko mało istotne zmiany z punktu widzenia prawa budowlanego. No i przychodzi czas na odbiór a kierownik mówi, że nie podpisze oświadczenia. Może tak się stać. Niestety tak, jeżeli wprowadzone zmiany miały wpływ na charakterystykę energetyczną budynku to kierownik budowy nie może potwierdzić, że budynek został wykonany zgodnie z projektem i spełnia obowiązujące normy. A jeżeli potrzebujesz uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej dla swojego mieszkania lub domu to zapraszam na e-certyfikator.pl

Masz konkretne pytanie? Sprawdź nasze pytania i odpowiedzi

FAQ

Wolisz format pisany? Zobacz nasze artykuły na blogu

Blog